10 C
Olsztyn
sobota, 13 kwietnia, 2024
reklama

28-latek na widok policjantów zaczął się trząść ze strachu. Zgodnie z art. 62 ustawy może trafić do więzienia

Olsztyn28-latek na widok policjantów zaczął się trząść ze strachu. Zgodnie z art....

Zarzut posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi 28-letniemu mężczyźnie, przy którym policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka gramów marihuany i amfetaminy. Dodatkowo po sprawdzeniu zatrzymanego w policyjnych systemach okazało się, że był on osobą poszukiwana do celów prawnych do odbycia kary 43 dni pozbawienia wolności. Zgodnie z obowiązującym prawem, posiadanie substancji zabronionych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

reklama

W niedzielę (30.10.2022 r.) policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zainteresowali się mężczyzną, który na ich widok zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci wylegitymowali 28-latka, przy którym znaleźli i zabezpieczyli woreczki strunowe z narkotykami – blisko gram marihuany i około 3 gramów amfetaminy. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w systemach informatycznych okazało się, że figuruje on jako osoba poszukiwana do odbycia kary 43 dni pozbawienia wolności. 28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci przypominają, że posiadanie środków odurzających jest zabronione! Zgodnie z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, może za to grozić:

reklama

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3. W wypadku mniejszej wagi sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia