5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Jakich osób należy unikać, jeśli chcesz wejść w związek?

Materiał partneraJakich osób należy unikać, jeśli chcesz wejść w związek?

Toksyczne zachowania – jak je rozpoznać?

reklama

Relacja z drugą osobą powinna być oparta na partnerstwie. Partnerstwo to równość, prawo do wyrażania swoich poglądów oraz stawiania siebie i swoich potrzeb na równi z potrzebami drugiej osoby. Zdarza się, że druga strona pragnie dominować, podporządkować życie partnera, który z kolei w obawie przed porzuceniem, staje się coraz bardziej uległy. Wpływa to niekorzystnie zarówno na niego, jak i na cały związek.

Jakie zachowania mogą informować o tym, że związek z daną osobą nie ma przyszłości? Z pewnością będą to:

reklama
  • szantaże emocjonalne;
  • kłamstwa i zdrady;
  • wykorzystywanie finansowe i seksualne;
  • znęcanie psychiczne i fizyczne;
  • nadmierna zazdrość;
  • brak szacunku, poniżanie;
  • agresja;
  • kłamstwa.

Powyższe cechy są zauważalne często już przed wejściem w daną relację. Można je u danej osoby zauważyć, biorąc pod uwagę jej stosunek do osób, z którymi przebywa, bliskich lub obecnego partnera. Charakter toksyka tak łatwo nie ulegnie zmianie, i jeśli oszukuje on i zdradza obecnego partnera, to zrobi to z pewnością także w kolejnych związkach.

Dwie połówki – podobieństwa czy przeciwieństwa?

Czy przeciwieństwa się przyciągają? Tak, i ma to również miejsce w związkach. Ktoś różny od nas pod względem cech charakteru, zawodu, pochodzenia oraz światopoglądu, będzie atrakcyjny. Spowodowane jest to, chęcią poznania czegoś nowego i całkiem innego. Drugą stroną medalu tego typu zafascynowania jest fakt, że zrywając to zakazane jabłko i jedząc je, poznajemy, jak smakuje. A smak ten może być gorzki lub kwaśny. To moment, gdy fascynacja mija. Problem może pojawić się także w sferze seksualnej. Całkiem różne temperamenty, wiążą się z różnymi potrzebami seksualnymi. Osoba mniej wymagająca, może czuć się zmęczona zaspokajaniem potrzeb seksualnych drugiej strony.

reklama

Związki oparte na podobieństwach są z kolei mniej intensywne na początku. Tego typu miłość rozwija się powoli i nie jest tak intensywna. Co nie oznacza, że relacja jest słabsza. Wprost przeciwnie. Wraz z upływem czasu, podobieństwa zbliżają ludzi, znajdują oni wspólny język, hobby lub pasję. Czasami dzielą wspólny zawód.

Łatwo wywnioskować, że przeciwieństwa owszem przyciągają się, ale na dłuższą metę to osobom o podobnych temperamentach, udaje się stworzyć trwalsze relacji. Jeśli związek dwóch osób o przeciwnych osobowościach bardzo długo trwa, to finalnie, może okazać się toksyczny dla jednej ze stron.

Poznaj i daj się poznać

Jak rozpoznać, czy dana osoba będzie tą idealną? Jest wiele sposobów. Między innymi obserwacja jej zachowań w stosunku do obcych ludzi. Ważny jest także sposób, w jaki wypowiada się ona o byłych partnerach oraz o innych ludziach. Ciągły krytycyzm i rosnące wymagania, mogą sugerować, że w przyszłości nie będzie łatwo spełnić jej oczekiwań, za co będziemy poniżani.

Dopasowanie dotyczy nie tylko charakterów, ale także temperamentu seksualnego. Ten ostatni może okazać się zaskoczeniem. Bardzo często zdarza się, że osoby ciche, nieśmiałe i introwertyczne odreagowują swoje emocje podczas seksu. Zwykłe kontakty mogą wówczas nie wystarczyć. Czasami pomocne mogą okazać się jakieś akcesoria lub gra erotyczna. Wykorzystując tego typu produkty, szybko uda nam się poznać zainteresowania strony przeciwnej, być może okażą się one wspólne z naszymi.

Decyzja o tym, jaki charakter powinna mieć osoba, z którą chcemy wejść w związek, powinna być indywidualna. Niektórzy potrzebują w swoim życiu przywódcy, inni opiekuna lub przyjaciela. Charakter drugiej osoby musi również współgrać z naszym charakterem. Jedynym typem osób, jakich należy unikać, są te zachowujące się w sposób naganny, zwłaszcza jeśli nie ukrywają tego i nie zdają sobie sprawy ze złego zachowania.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia