1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach na drogach krzyżujących się z drogami krajowymi

WiadomościZmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach na drogach krzyżujących się z drogami...

Zmian organizacji ruchu należy się spodziewać przy cmentarzach na drogach krzyżujących się z drogami krajowymi na Warmii i Mazurach. Spowoduje to ograniczenie możliwości zjazdu i wjazdu na drogę krajową oraz wprowadzenie zakazu zatrzymywania się w sąsiedztwie nekropolii – podała GDDKiA.

reklama

Jak przekazał w piątek w komunikacie rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki, ruch na drogach krajowych odbywać się będzie jak dotychczas, natomiast zmian organizacji ruchu należy się spodziewać na drogach krzyżujących się z krajówkami.

W Iławie z ulicy Ostródzkiej w ciągu drogi krajowej nr 16 nie będzie można skręcić w drogę biegnącą wzdłuż cmentarza w pobliżu rzeki Iławka. Zostaną ustawione znaki zakazu skrętu w lewo i w prawo oraz zakazu ruchu. Ruch na drodze krajowej pozostanie bez zmian.

Jezdnia jest całkowicie zablokowana. Na drodze S7 doszło do kolizji 2 pojazdów ciężarowych
reklama

W Kosewie i w Mikołajkach na DK16 w sąsiedztwie cmentarzy zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się.

Na DK65, początek obwodnicy Gołdapi – przejście graniczne w Gołdapi, ze względu na rozbudowę tego odcinka i ograniczenie prędkości w obrębie cmentarza na wniosek tamtejszej Komendy Powiatowej Policji ustawione zostaną po obu stronach drogi zakazy zatrzymywania i postoju.

reklama

Na obwodnicy Gołdapi w obrębie skrzyżowania z ul. Gumbińską zostanie ustawione dodatkowe oznakowanie (parking) wskazujące miejsce parkingowe przy pawilonie handlowym oraz miejsce parkingowe wyznaczone, jak co roku przez Straż Miejską.

W Kowalach Oleckich na drodze krajowej nr 65 w sąsiedztwie cmentarza zostanie ustawiony znak zakazu zatrzymywania się, a w Gąskach na odcinku drogi krajowej nr 65 o długości 600 m wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Zmiany w pracy sygnalizacji świetlnych

W Szczytnie na drodze krajowej nr 57 w sąsiedztwie cmentarza planowane jest ręczne kierowanie ruchem przez policję, w związku z czasowym otwarciem ul. Mazurskiej w Szczytnie.

W Biskupcu na DK57 w związku z wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na drodze gminnej (ul. Kryniczna), na drodze krajowej wprowadzone zostaną zakazy skrętu w lewo i w prawo oraz zakaz wjazdu.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

W Olsztynie kierowca volvo omal nie przejechał pieszej na pasach. Wszystko działo się pod komendą policji