3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach na drogach krzyżujących się z drogami krajowymi

WiadomościZmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach na drogach krzyżujących się z drogami...

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o zmianach organizacji ruchu na Warmii i Mazurach, które dotyczą skrzyżowań dróg krajowych i ulic prowadzących do cmentarzy. Wprowadzona zostanie ograniczona możliwość zjazdu i wjazdu na drogę krajową, a także zakaz zatrzymywania się w pobliżu nekropolii. Jak informuje GDDKiA, ruch pojazdów na drogach krajowych będzie odbywał się tak jak dotychczas. Zmiany będą się natomiast odnosić do dróg krzyżujących się z krajówkami.

reklama

W związku z tymi zmianami między innymi w Iławie, na drodze krajowej nr 16 nie będzie można skręcić w lewo ani w prawo z ulicy Ostródzkiej w drogę, prowadzącą wzdłuż cmentarza. Na drodze krajowej pozostanie bez zmian. W przypadku Kosewa i Mikołajek przy drodze krajowej nr 16 przy cmentarzach zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się.

Na drodze krajowej nr 65, rozpoczynającej obwodnicę Gołdapi i prowadzącej do przejścia granicznego w Gołdapi, ze względu na rozbudowę i ograniczenie prędkości w pobliżu cmentarza na wniosek tamtejszej Komendy Powiatowej Policji, zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania i postoju po obu stronach drogi.

reklama

W Kowalach Oleckich przy drodze krajowej nr 65 przy cmentarzu zostanie ustawiony znak zakazu zatrzymywania się, natomiast w Gąskach przy drodze krajowej nr 65 na odcinku długości 600 metrów wprowadzone zostanie zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi oraz ograniczenie prędkości do 50 km/h. W Szczytnie na drodze krajowej nr 57 przy cmentarzu planowane jest manualne kierowanie ruchem przez policję, z powodu czasowego otwarcia ulicy Mazurskiej w Szczytnie. W Biskupcu na drodze krajowej nr 57 wprowadzone zostaną zakazy skrętu w lewo i w prawo oraz zakaz wjazdu, z powodu wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na drodze gminnej (ul. Kryniczna).

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia