-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Stołeczni policjanci pojechali za złodziejami do Ełku. Złapali ich na gorącym uczynku

EłkStołeczni policjanci pojechali za złodziejami do Ełku. Złapali ich na gorącym uczynku
Stołeczni policjanci pojechali za złodziejami do Ełku. Złapali ich na gorącym uczynku kradzież Ełk, Wiadomości

Stołeczni kryminalni dowiedzieli się, że trzech złodziei planuje okraść mieszkania w okolicach Ełku i Augustowa. Pojechali za nimi i zatrzymali ich na gorącym uczynku. Później w prokuraturze sprawcy usłyszeli po cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Ich łupem padły pieniądze i biżuteria.

reklama

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak przekazał, że stołeczni kryminalni ustalili operacyjnie, że trzech mężczyzn, w wieku od 22 do 33 lat, planuje okraść mieszkania w okolicach Ełku i Augustowa. „Podejrzewani zostali objęci obserwacją. Kiedy wyruszyli z Warszawy, za nimi ruszyli też policjanci” – podkreślił nadkomisarz.

Stołeczni policjanci pojechali za złodziejami do Ełku. Złapali ich na gorącym uczynku kradzież Ełk, Wiadomości

„Po nocy spędzonej w jednym z hoteli w Ełku podejrzewani udali się do Kalinowa i tam włamali się do dwóch mieszkań, a następnie pojechali w okolice Augustowa i tam również włamali się do dwóch mieszkań. Kiedy zamierzali włamać się do kolejnego, zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji” – wyjaśnił.

Olsztyńscy policjanci zatrzymali braci na gorącym uczynku. To nie jest ich jedyne przewinienie
reklama

W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy mężczyznach pieniądze i biżuterię z okradzionych mieszkań oraz narzędzia, które posłużyły im do wyłamywania zamków w drzwiach. „Kolejne łupy zostały zabezpieczone w samochodzie, którym poruszali się podejrzani” – podał.

Później policjanci zatrzymani zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji. „Funkcjonariusze przeszukali też mieszkania podejrzanych, w których znaleźli i zabezpieczyli zegarki, biżuterię i telefony komórkowe” – przekazał nadkom. Marczak.

reklama

Trzej sprawcy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Południe, gdzie usłyszeli cztery zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkań. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

„Sprawa jest rozwojowa. Zachodzi podejrzenie, że mężczyźni mogli dopuścić się podobnych przestępstw w innych rejonach kraju” – zaznaczył policjant.

„W okresie Wszystkich Świętych, kiedy włamywacze nie robią sobie wolnego, zwróćmy uwagę na nieznane osoby w pobliżu miejsca naszego zamieszkania, które obserwują posesje. W razie jakichkolwiek podejrzeń poinformujmy o tym policję” – zaapelował rzecznik KSP.

Grasuje na terenie Olsztyna! Ten mężczyzna atakuje samotne kobiety na klatkach schodowych

źródło: PAP, fot. KSP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Chodził po Biedronce w porwanych spodniach. Jednak jest poszukiwany przez policję z innego powodu