-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mrągowski amfiteatr ma być zadaszony

MrągowoMrągowski amfiteatr ma być zadaszony

Mrągowski amfiteatr, w którym odbywa się wiele imprez plenerowych, ma być zadaszony. W piątek władze miasta podpiszą umowę z wykonawcą prac, których wartość wyceniono na 28,3 mln zł.

reklama

Ostatnią modernizację amfiteatr w Mrągowie przeszedł w 2012 roku za blisko 10 mln zł. Od tamtej pory widownia liczy 5280 miejsc, a pod sceną znajdują się cztery umeblowane garderoby, każda z łazienką oraz część restauracyjna.

Urząd miasta w Mrągowie, który jest właścicielem amfiteatru, zamierza m.in. zbudować otwierane zadaszenie nad widownią, nową drogę do hoteli zlokalizowanych w pobliżu amfiteatru i oświetlić ją energooszczędnymi lampami LED. Przy amfiteatrze mają powstać parking i miejsca postojowe.

reklama

Rzecznik mrągowskiego magistratu Paweł Krasowski poinformował, że przebudowana zostanie scena amfiteatru – zostanie zamontowana przy niej platforma – podnośnik. Przebudowana ma być także reżyserka.

Pod Gietrzwałdem powstanie centrum dystrybucyjne. Czy to na zawsze zaburzy krajobraz?

„Te prace są już przesądzone, w piątek zostanie podpisana umowa z wykonawcą” – powiedział Krasowski. Przyznał, że wartość robót oszacowano na 28,3 mln zł.

reklama

„Inwestycja otrzymała ponad 20,5 miliona złotych dofinansowania. Mrągowo jest jedynym z niewielu warmińsko-mazurskich samorządów, który otrzymał tak duże rządowe fundusze z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja pierwsza” – podał rzecznik mrągowskiego samorządu.

Mrągowski amfiteatr jest popularnym miejscem plenerowych letnich koncertów czy maratonów kabaretowych realizowanych często na zlecenie ogólnopolskich stacji telewizyjnych. Jest ceniony przede wszystkim ze względu na nietypowe położenie – scena ulokowana jest nad brzegiem jeziora Czos, tak, że występujący artyści mają za sobą tło w postaci jeziora.

Największy olsztyński deweloper wstrzymuje się z nowymi inwestycjami. Teraz stawia na coś innego

Plany zadaszenia amfiteatru wzbudzają w Mrągowie dyskusję na lokalnych portalach i profilach w mediach społecznościowych – niektórzy mieszkańcy uważają, że zadaszony amfiteatr straci swój niepowtarzalny charakter, inni podkreślają, że w mieście są ważniejsze rzeczy do zrobienia.

Mrągowski amfiteatr stał się popularny w latach 80. XX wieku, gdy organizowano tam Pikniki Country. Potem organizowano tam m.in. cieszące się popularnością festiwale kultury kresowej, a w ostatnich latach gale disco polo i maratony kabaretowe. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Ciąg dalszy o inwestycji hotelowej w Rybakach. Arcybiskup zabrał głos