7 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Olsztyńska Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” niesie pomoc dzieciom już od dwóch dekad

OlsztynOlsztyńska Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” niesie pomoc dzieciom już od dwóch dekad

Niosą pomoc dzieciom od dwóch dekad. Tak pięknym i dobrym momentom należy się właściwa celebracja. Tak właśnie się stało 22 października. Był to wieczór pełen wrażeń. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” przygotowała Charytatywną Galę „Dobro oddaje!”.

reklama

Nie od dziś wiadomo, że Fundacja to My i Wy! Idąc ramię, w ramię mogą na co dzień wspierać 480 chorych i niepełnosprawnych dzieci z Olsztyna i naszego regionu! Ta Gala była dla Nich! Różnią się od siebie bardzo, wiekiem, usposobieniem, doświadczeniami i profesjami, a jednak tego wyjątkowego wieczoru połączyła ich chęć pomocy tym, którzy urodzili się pod mniej szczęśliwą gwiazdą. Wszystkie serca połączyło 480 małych chorych i niepełnosprawnych podopiecznych fundacji z Warmii i Mazur.

Olsztyńska Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” niesie pomoc dzieciom już od dwóch dekad rocznica Olsztyn, TOP, Wiadomości

“My również nie możemy w to uwierzyć, że już od tylu lat wspólnie wspieramy chore i niepełnosprawne dzieci z całych Warmii i Mazur. Nasi pierwsi podopieczni w tym momencie stają się już dorośli – niektórzy zyskują właśnie swój pierwszy zawód, robią prawo jazdy, zakładają rodziny, wyjeżdżają podbijać świat. Innym nigdy nie będzie to dane, często są zbyt chore – ale to, że przez ten cały czas ktoś nad nimi czuwał, ktoś się nimi opiekował i pomagał w ciężkiej walce z codziennością – jest olbrzymią wartością naszej długoletniej przyjaźni i współpracy” – powiedział Jarosław Tokarczyk, prezes Fundacji ,,Przyszłość dla Dzieci”.

reklama

“W sobotni wieczór spotkaliśmy się na jubileuszowej Charytatywnej Gali „Dobro oddaje!” w Auli im. Anny Wasilewskiej w Olsztynie – by razem pokazać, że nasze zaangażowanie nie gaśnie, że dalej będziemy robić co w naszej mocy, by nasze fundacyjne dzieciaki wciąż mogły walczyć o swoje zdrowie i życie. Spotkaliśmy się również po to, aby wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy od lat nas wspierają” – mówiła Iwona Żochowska-Jabłońska dyrektor zarządzająca Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Olsztyńska Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” niesie pomoc dzieciom już od dwóch dekad rocznica Olsztyn, TOP, Wiadomości

O tym, jak ważne jest niesienie pomocy chorym i niepełnosprawnym dzieciom, nikogo przekonywać nie trzeba. Fundacja ma serce na dłoni, więc statuetkami o nazwie właśnie SERCE NA DŁONI uhonorowano 60 osób oraz wręczono podziękowania w kategoriach: Wolontariusz, Sport, Instytucja, Firma, Media i Pomoc Ukrainie.

Wspaniałych emocji na Gali z okazji 20-lecia Fundacji dostarczyli również: najwspanialsza – bywa, że liryczna, a bywa, że energetyczna – Kayah. Dziewczyny z Cello 2 Cello również dały czadu! A znany i lubiany Maciej Miecznikowski, który prowadził Galę w Olsztynie – wzruszał i bawił do łez.

reklama
Olsztyńska Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” niesie pomoc dzieciom już od dwóch dekad rocznica Olsztyn, TOP, Wiadomości

Gala była kolejną okazją, by znów otworzyć serca. Jednym z punktów programu była aukcja charytatywna, na którą swoje dzieła podarowali Fundacji Jarosław Puczel, Łukasz Zedlewski i Witold Podgórski. Goście mieli również szansę zawalczyć o replikę srebrnego medalu Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn, przekazanego przez Pawła Papke posła na Sejm RP oraz o rejs jachtem po zatoce Gdańskiej z Sylwią i Mirosławem Hiszpańskimi. Ale to nie wszystko…

W foyer auli czekały na gości dziesiątki fantów, które specjalnie na tę okazję podarowali Fundacji artyści, świat kultury, politycy, samorządowcy, zaprzyjaźnione firmy i instytucje.

Podczas Gali swoją premierę miała książka Świat Eriki” Ireneusza Dobbera, którą z okazji jubileuszu wydała Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, bo właśnie jubileusz jest również okazją do wspierania dzieci poprzez budowanie mostów i dialogu pomiędzy kulturami, krajami i pokoleniami. Książka dla dzieci wydana w języku angielskim, została również napisana dla ich rodziców, dziadków i nauczycieli… i dla każdego kto chciałby się nią cieszyć czytając ja na głos komuś, kogo lubi. Już niebawem książkę będzie można kupić na stronie Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”

Olsztyńska Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” niesie pomoc dzieciom już od dwóch dekad rocznica Olsztyn, TOP, Wiadomości

To był wieczór szczególny, a swoją obecnością zaszczycili: Witalij Biłyj Radca Ambasady Ukrainy, Lidia Staroń Senator RP, Jerzy Małecki poseł na Sejm RP, Paweł Papke poseł na Sejm RP, Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko -Mazurskiego, Marcin Kuchciński Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Miron Sycz Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Andrzej Abako Starosta Olsztyński, Ewa Kaliszuk Wiceprezydent Olsztyna.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Starosty Olsztyńskiego Andrzeja Abako i Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, którym z całego serca dziękujemy.

Zobacz: Czy potrzebne są specjalne sanitariaty dla dzieci?

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paul Mark
6 listopada 2022 21:44

Cenzura TKO tego komentarza nie dopuszcza pod artykułem o wizycie Kaczyńskiego. Olsztyn mekka komunistów SBeków ZOMO i ORMO wraz z utrwalaczami władzy bolszewickiej z krwią Polskich patriotów na rękach. PZPR owski prezydent fan sowieckich monumentów gloryfikujących sowieckie zbrodnie dawniejsze i dzisiejsze, Towarzystwo o ruskiej kulturze spożycia samogonu. Młodzi z tych rodzin kultywują swoje rodzinne tradycje
zarówno mężczyźni jak też kobiety, to oczywisty truizm. Kariera syfilityka lenina czy pijaka świerczewskiego to ich droga do samorealizacji.

Polecane
Ogłoszenia