Jeśli zapytać sto przypadkowych osób, który mebel kojarzy im się z domowym ciepłem, komfortem i relaksem, z pewnością zdecydowana większość wskaże na uszak! Fotel uszak to mebel, który gości w domu każdego miłośnika wieczornego relaksu z książką, kocem i kubkiem ciepłego napoju. Zobacz, jak wybrać idealny fotel dla siebie!
Wygodny i stylowy fotel uszak cieszy się ogromną popularnością już od ponad pięciuset lat. Trudno się temu dziwić – już sam widok uszaka jest obietnicą relaksu i wygody. Wnętrza, w których wykorzystano ten mebel, są wyjątkowo klimatyczne i przytulne. Zastanawiasz się, czy taki fotel sprawdzi się w Twoim domu? Odpowiedź jest jedna – oczywiście, że tak. Nawet więcej – uszak sprawi, że Twoje wnętrza nabiorą wyjątkowego charakteru. Niewątpliwa sława uszaka sprawia, że bez względu na to, jaka jest ogólna estetyka Twojego domu, i tak znajdziesz model, który idealnie wpasuje się w resztę otoczenia. Fotel uszak nie tylko cieszy oko domowników, ale także jest najdoskonalszym meblem wypoczynkowym, jaki kiedykolwiek wymyślono. Chcesz mieć swojego własnego uszaka, w którym będziesz czytał i relaksował się po całym dniu pracy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu!
Fotel uszak a styl pomieszczenia
Zanim kupisz swój wymarzony fotel lub krzesło z podłokietnikami, rozejrzyj się naokoło i spróbuj wyobrazić sobie mebel, który idealnie pasuje do pomieszczenia, w którym jesteś. Nie wiesz jaki fotel pasuje do poszczególnych stylów? Oto mała podpowiedź:
- Styl klasyczny – idealnym wyborem dla wnętrz, w których dominuje klasyczna elegancja, jest ciężki fotel uszak na bogato zdobionych nóżkach w stylu ludwikowskim. Aby nie przesadzić z blichtrem, wybieraj wśród stonowanych kolorów, takich jak brąz, beż czy biel.
- Styl nowoczesny – nowoczesne wnętrza mają dość minimalistyczny charakter. Jeśli wybierasz uszak do pomieszczenia, w którym króluje nowoczesna prostota, postaw na lekki i zgrabny fotel na prostych nóżkach, z tapicerką w kolorze cytrusów lub pudrowego różu.
- Styl boho – romantyczny i jednocześnie energetyzujący styl boho cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które szukają czegoś pomiędzy klasyką a nowoczesnością. Fotel uszak powinien mieć nieco artystyczny design: nie bój się mocnych kolorów i bogatego wzornictwa.
- Styl industrialny – czyli surowe, nieco awangardowe wnętrza. Postaw na fotel w ciemnym kolorze, o nieskomplikowanej konstrukcji i bez dodatkowych zdobień.
Dowiedź się więcej o hokerach, czyli krzesłach barowych.
Jak wybrać idealny uszak dla siebie?
Zanim kupisz fotel pasujący do Twojego stylu, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Nie wiesz jakimi kryteriami powinieneś się kierować podczas zakupu? Oto najważniejsze z nich:
- rozmiar, wysokość i szerokość fotela,
- rodzaj tkaniny,
- miękkość siedziska,
- dodatkowe udogodnienia, czyli podłokietniki, podnóżki i możliwość rozkładania fotela.
Pamiętaj, że dobry fotel uszak wcale nie musi być drogi i trudny w aranżacji. Jeśli oczami wyobraźni widzisz siebie w wygodnym fotelu, z książką i gorącą herbatą, to znak, że nadeszła najlepsza pora na zakup uszaka!
Na dolegliwości mięśniowo – szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006 -2010 roku 40% proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo szkieletowych. Bólu kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, którego uznano za schorzenie cywilizacyjne. Pomimo skali tego zjawiska nadal dostrzega się brak odpowiednich siedzisk, foteli ergonomicznych stabilizujących naszą sylwetkę podczas pracy przy biurku, szkole czy w domu itp. Producenci prześcigają się w wymyślnych formach foteli, krzeseł zapominając o najważniejszej rzeczy – Zdrowym Siedzeniu !
Czy opiniujący fotele posiada podstawową wiedzę na temat ERGONOMII ? bo odnoszę wrażenia jak by brakowało mu wiedzy na ten temat wiec proponuję by konsultować tego typu opinie z osobami posiadającymi wiedzę na ten temat gdyż nieodpowiednie siedziska są powodem powikłań chorobowych kręgosłupa itp. W tym temacie jesteśmy ekspertem jako organizacja zajmująca się problematyką schorzeń kręgosłupa.