22 C
Olsztyn
sobota, 13 lipca, 2024
reklama

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki wyróżniony nagrodą IPN “Praesentes Prioribus”

OlsztynWarmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki wyróżniony nagrodą IPN "Praesentes Prioribus"
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki wyróżniony nagrodą IPN "Praesentes Prioribus" nagroda Olsztyn, Wiadomości

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się Gala „Praesentes Prioribus” (Teraźniejsi – Minionym) organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie.

reklama

“Gra Szyfrów”

Galę poprzedziła Inauguracja “Gry Szyfrów” – to innowacyjny projekt edukacyjny przygotowany przez Biuro Nowych Technologi IPN.Jest to prawdopodobnie pierwsza gra komputerowa, która powstała w tak ścisłej współpracy z historykami. Jest to projekt gamingowy przygotowany jako gra FPP (first person perspective), składająca się z trzech misji. Opisują one przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał.

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki wyróżniony nagrodą IPN "Praesentes Prioribus" nagroda Olsztyn, Wiadomości

Gala “Praesentes Prioribus”

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się organizowana przez Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie uroczystość, podczas której nagrodzeni zostali Ci, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem w promowanie historii Polski. Z rąk Prezesa IPN dr. Karola Nawrockiego, Wojewoda Warmińsko-Mazurski odebrał wyróżnienie dla Urzędu Wojewódzkiego.

reklama

“To dla mnie ważna nagroda. Cieszę się, że mogę mieć wkład w promowanie historii Polski, szczególnie wsród młodego pokolenia. To bardzo ważne, żeby młodzi ludzie znali historię swojego kraju, bo dzięki temu budujemy poczucie narodowej wspólnoty.” – powiedział Wojewoda, Artur Chojecki.

W trakcie uroczystości Wojewoda miał także zaszczyt wręczyć grawerowane dyplomy dla nagrodzonych w kategorii nauczyciele i instytucje, którzy dla idei dbania o historię zrobili więcej niż inni: nie tylko nauczali, ale także propagowali patriotyzm, organizowali lokalne inicjatywy historyczne, dbali o pamięć o bohaterach.

“Dziękuję, że rozumiecie jak ważna jest pamięć. Bez pamięci nie ma polskiego narodu. Dlatego tak cenimy Waszą pracę.” – zaznaczył Prezes IPN, dr Karol Nawrocki, dziękując wszystkim laureatom nagrody za realizowane przez nich działania.

reklama
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki wyróżniony nagrodą IPN "Praesentes Prioribus" nagroda Olsztyn, Wiadomości

źródło: UWM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane