-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Środowisko Rafała Trzaskowskiego planuje kontynuację spotkania w Olsztynie, i to w całej Polsce

OlsztynŚrodowisko Rafała Trzaskowskiego planuje kontynuację spotkania w Olsztynie, i to w całej...

Środowisko Rafała Trzaskowskiego planuje kontynuację spotkania w Olsztynie, i to w całej Polsce – podała w piątek „Rzeczpospolita”. Według gazety kontynuacja Campus Polska Przyszłości nazywa się Campus Academy i stanowi serię spotkań, warsztatów i szkoleń otwartych dla wszystkich.

reklama

„Mają one rozpocząć się w połowie listopada. Jak wynika z naszych rozmów, następne spotkania Campus Academy będą odbywały się w kolejnych miejscowościach i miastach w Polsce” – podała gazeta.

„Akademia Campusu Polska Przyszłości to projekt, który ma zintegrować i pomóc rozwijać się uczestnikom Campusu. Będziemy spotykać się regularnie i budować umiejętności m.in. w zakresie komunikacji czy realizacji projektów społecznych. Spotykamy się naprawdę z ogromnym odzewem. Jest wielkie oczekiwanie na podobne inicjatywy” – powiedział „Rz” poseł Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej.

reklama

„Na Campusie spotykamy setki ambitnych, młodych osób, które marzą o aktywności społecznej, politycznej. Doroczne spotkanie w Olsztynie to dla nich za mało. Żeby mogli pogłębić pasje, szkolić się, a przede wszystkim współpracować i angażować, stworzyliśmy dla nich Campus Academy” – powiedziała z kolei Barbara Nowacka, liderka Inicjatywy Polskiej. „Polityka potrzebuje zmiany, ambitnych młodych przygotowanych do bycia liderkami i liderami społecznymi. To chcemy im zaoferować. Licząc też, że idee, które pojawią się na spotkaniach, wrócą ze zdwojoną siłą i na Campusie będą ważnym głosem postulatów programowych i politycznych młodego pokolenia” – dodała Nowacka.

Olsztynianie zapłacą za zbrodnie potomków sowieckiego „sołdata” z pomnika [OPINIA]

Według „Rz” Campus Academy ma „budować wsparcie na kilku płaszczyznach dla jego uczestników”. „Jedna z nich to płaszczyzna samorządowa – przeprowadzenie różnorakich projektów w sferze lokalnej. I to zarówno w sferze organizacji, jak i komunikacji. Druga sfera to projekty dotyczące gospodarki i ekonomii, z naciskiem na opowiadanie o wyzwaniach w tej sferze w warunkach kryzysu gospodarczego. Trzecia sfera to szeroko pojęta komunikacja, zwłaszcza w projektach o charakterze lokalnym i samorządowym” – podała gazeta.

reklama

„Jak tłumaczą nam organizatorzy, warsztaty i rozmowy mają pokazać ich uczestnikom – przede wszystkim młodym ludziom – jak przekuwać ich własne projekty w rzeczywistość i jak wdrożyć je w życie” – czytamy w „Rz”

Spotkania Campus Academy potrwają – jak podała gazeta – do maja 2023 roku. Według „Rz” w najbliższym czasie ma ruszyć oficjalna komunikacja w mediach całego projektu, który ma docelowo zaangażować ponad 500 uczestników w różnych miejscach Polski, ze szczególnym naciskiem na małe i średnie miejscowości.

Nikt nie chce pracować z prezydentem Grzymowiczem? Kandydat na wiceprezydenta pilnie poszukiwany

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sztetke
21 października 2022 10:14

Hihihi ciepły Rafałek

Czytek
21 października 2022 14:45

A potem Grzymek pisze listy do premiera, że mu czegoś brakuje… Nie sprowadzajcie na Olsztyn nieszczęścia!

Popularne

Olsztynianie zapłacą za zbrodnie potomków sowieckiego „sołdata” z pomnika [OPINIA]