6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc miał wypadek

OlsztynKierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc miał wypadek

Radio Zet podało, że pojazd, którym jechał Krzysztof Hołowczyc dachował na drodze w lesie w okolicy Oleszna w województwie zachodniopomorskim. Do zdarzenia doszło w niedzielę podczas Rajdu Baja 22 Drawsko Pomorskie.

reklama

Rzecznik Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, kpt. Tomasz Zygmunt potwierdził, że na terenie poligonu drawskiego doszło do zdarzenia drogowego i że nie było innych uczestników poza kierowcą. Nikt nie odniósł obrażeń, ale pojazd był niezdolny do kontynuowania jazdy i został przetransportowany lawetą.

Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany ze względu na stan techniczny i kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik testu wyniósł 0,0 promila. Kpt. Zygmunt dodał, że kierowca został pouczony za wykroczenie z art. 97 kodeksu wykroczeń, który wskazuje, że “kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych podlega karze grzywny do 3 000 złotych albo karze nagany”. Ze względu na to, że do zdarzenia doszło na terenie poligonu, czynności prowadziły żandarmeria i policja.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gggggg
20 października 2022 04:26

Jakim rajdzie.To jest poj.b w Olsztynie na
Redykajnach w 2001 roku zebym nie odskoczył to by mnie zabił,dostałem lusterkiem po zebrach.Widział mnie nawet h.j sie nie zatrzymał.A on promuje bezpieczna jazde.Pala.t

Bezsens
20 października 2022 14:32

Pouczenie?Ten człowiek stwarza realne zagrożenie powinni zabrać mu prawko zanim kogoś zabije

Polecane
Ogłoszenia