Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024

Siedemnastoletnia Aniela Kozłowska z Olsztyn udowodniła, że jest liczącą się szablistką w Polsce

OlsztynSiedemnastoletnia Aniela Kozłowska z Olsztyn udowodniła, że jest liczącą się szablistką w...

W Warszawie (15 października 2022 r.) odbył się pierwszy w sezonie sportowym 2022/2023 Puchar Polski seniorów kobiet i mężczyzn w szabli. Siedemnastoletnia Aniela Kozłowska z UKS Hajduczek Olsztyn udowodniła, że jest liczącą się szablistką w Polsce. Mimo tak młodego wieku stanęła na podium imprezy seniorskiej, zajmując 3. miejsce. To pierwsze w historii olsztyńskiego klubu podium na turnieju seniorskim.

– Trudno o komentarz – uśmiecha się prezes klubu Adam Sobczyk. – Aniela zaskakuje z turnieju na turniej. Jako najmłodsza z roczników juniora w pierwszym turnieju wygrała Puchar Polski w swojej kategorii wiekowej. Teraz stanęła na podium najważniejszej rywalizacji najlepszych szablistek w Polsce – nie ukrywa satysfakcji Sobczyk.

Na Pucharze Polski seniorów w rywalizacji w grupach Aniela Kozłowska przegrała jedno starcie, co dało jej rozstawienie w fazie pucharowej na 6. miejscu. W pierwszej walce play off pewnie pokonała Matyldę Taborek (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:3, w kolejnej Agatę Marciniak (ASZ Poznań) 15:11, by w ćwierćfinale wygrać z Marią Więckiewicz 15:10 (UKS Szabla Ząbki), zapewniając sobie miejsce na podium. W półfinale musiała uznać wyższość drugiej szabli w Polsce Sylwii Matuszak (KKSZ Konin) 7:15, kończąc rywalizację na 3. miejscu.