-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wybrano wykonawcę dokumentacji obwodnicy Dobrego Miasta

OlsztynWybrano wykonawcę dokumentacji obwodnicy Dobrego Miasta

Spośród siedmiu podmiotów, które złożyły oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji przygotowawczej obwodnicy Dobrego Miasta (woj. warmińsko-mazurskie) w ciągu DK51, GDDKiA wybrała konsorcjum firm STI z Warszawy i S.Te.P. z Włoch – przekazał rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

reklama

Przedstawiciel olsztyńskiego oddziału GDDKiA dodał, że jeśli nie zostaną złożone odwołania, to pod koniec października br. podpisana zostanie z wykonawcą umowa.

Jak podał Głębocki, w postępowaniu przyjęto dwa kryteria oceny ofert. Oprócz ceny (60 proc.) drugim z kryteriów było doświadczenie projektantów w zakresie środowiska, branży drogowej i geologii (40 proc.). Oferta wybranego wykonawcy była najkorzystniejsza zarówno pod względem ceny (3,38 mln zł), jak i doświadczenia projektantów – wskazał.

reklama

Zakres dokumentacji, która jest przedmiotem zamówienia, obejmuje przygotowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU).

Kiedy wróci normalny ruch na obu jezdniach obwodnicy Olsztyna? Niestety są złe wieści dla kierowców

Czas przewidziany na wykonanie dokumentacji to 42 miesiące od momentu podpisania umowy. Oznacza to, że w połowie 2026 r. GDDKiA w Olsztynie będzie gotowa do ogłoszenia przetargu na realizację obwodnicy Dobrego Miasta w systemie „projektuj i buduj”.

reklama

Udział w kosztach prac przygotowawczych będzie mieć również gmina Dobre Miasto, która przeznaczy na ten cel 1,5 mln zł. Budowa obwodnicy Dobrego Miasta znajduje się na liście zadań rezerwowych w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Planowana obwodnica będzie miała długość około 8 km. Będzie to droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o dwóch pasach ruchu w przeciwnych kierunkach o szerokości 3,5 m. Nośność nawierzchni obwodnicy będzie wynosiła 11,5 tony na oś. Jej początek będzie miał miejsce na styku z przebudowywanym obecnie odcinkiem DK51 Smolajny – Kosyń, koniec zaś dowiąże się do istniejącej obwodnicy Barcikowa, omijając jednocześnie miejscowość Stary Dwór.

Mikołaj i psi zaprzęg testował obwodnicę

Podstawowym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i warunków ruchu drogowego.

źróło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lokol
19 października 2022 07:53

U mnie szybciej idą sprawy budowlane. 1) Wybrałem dostawcę farby i pędzli – „sklep z fabami”, 2) Rok będę podejmował decyzję na jaki kolor pomaluję ścianę, 3) Za dwa lata policzę ile farby mi potrzeba. 4) Za trzy dostarczę farbę i zacznę malować. Oczywiście nie biorę pod uwagę inflacji. Za trzy lata farba będzie droższa i to kolejna obsuwa bo budżet mi się nie zepnie + zła pogoda na schnięcie farby. Czyli mam 5 lat spokoju.

Nolas
19 października 2022 08:26

Doskonała informacja . Po północnej obwodnicy Olsztyna to jest najbardziej ważna inwestycja drogowa w tej części województwa

Popularne

Mikołaj i psi zaprzęg testował obwodnicę