-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Listwy przysufitowe. Jak wybrać odpowiedni produkt?

Materiał partneraListwy przysufitowe. Jak wybrać odpowiedni produkt?

Urządzanie mieszkania wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z najważniejszych jest z całą pewnością efektowne wykończenie sufitu i stykających się z nim fragmentów ścian. Na rynku znajdziemy zróżnicowane warianty listwy przysufitowej. Jak wybrać ten, który w naszym wnętrzu sprawdzi się najlepiej? Czemu warto wybrać właśnie ten sposób wykończenia sufitu?

Listwy przysufitowe – najważniejsze zalety. Czemu warto zamontować listwy styropianowe przysufitowe?

reklama

Listwy przysufitowe w postaci eleganckich dekorów można dopasować do właściwie do każdego wystroju wnętrza. Ich podstawową rolą jest maskowanie miejsca na łączeniu ściany i sufitu. To właśnie tamtędy można poprowadzić przewody, taśmy LED i inne elementy. Nie bez znaczenia jest też fakt, że pozwalają one podkreślić charakter wnętrza i wyróżnić swoją aranżację na tle innych. 

Listwy sufitowe – kluczowe cechy. Na co zwrócić uwagę wybierając listwy przysufitowe styropianowe?

Fasety sufitowe dostępne są w bardzo szerokiej gamie wariantów. To umożliwia znalezienie modelu idealnie dostosowanego do naszych potrzeb i wizji, ale nieco utrudnia też dobór konkretnego produktu. By montaż i eksploatacja listew nie wiązały się ze zbędnymi problemami, przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na:

  • wagę – im mniejsza, tym lepiej;
  • wodoodporność;
  • elastyczność i zdolność jej zachowania w dłuższej perspektywie;
  • trudnopalność;
  • twardość;
  • bezproblemową obróbkę połączeń;
  • wygląd – zwłaszcza wyraziste krawędzie.

Wybieramy listwy przysufitowe. Poliuretanowe, styropianowe czy gipsowe? Która listwa sufitowa będzie najlepsza?

reklama

Dostępne na rynku listwy przysufitowe są produkowane z różnych materiałów. Może to być np. poliuretan, gips i styropian. Ze względu na wspomniane wyżej zalety największą popularnością cieszy się ten ostatni. W produkcji listew przysufitowych najlepiej sprawdza styrodur, który jest twardszym i bardziej estetycznym wariantem styropianu. 

Listwa przysufitowa – montaż. Czym malować listwy styropianowe i jak zamocować je do ściany?

Montaż listew przysufitowych nie jest skomplikowany. Do ściany i sufitu możemy zamocować je za pomocą specjalnego kleju. Po zamocowaniu konieczne jest także wykończenie ich powierzchni. W tym celu najlepiej jest użyć farb akrylowych, które są nie tylko trwałe i pozwalają na stworzenie estetycznej powłoki, ale też nie stwarzają zagrożenia dla domowników. 

Listwy sufitowe styropianowe 200 cm. Jak wybierać dostępne warianty safety sufitowe do danego wnętrza?

reklama

Poza właściwościami użytkowymi, przy wyborze listew koniecznie należy zwrócić uwagę na wygląd konkretnego produktu. Na szczęście w sklepach znajdziemy różne listwy, wśród których na pewno dobierzemy wariant dostosowany do danego wnętrza – zarówno nowoczesnego, jak i zaaranżowanego na tradycyjną modłę. 

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne