15 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

SzczytnoInauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

W piątek 2 września br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) odbyła się inauguracja roku akademickiego 2022/2023. W sumie prawie 2 tysiące osób studiuje w policyjnej uczelni, w tym zarówno funkcjonariusze, jak i słuchacze cywilni.

reklama

Podczas inauguracji odczytano list od prezydenta Andrzej Dudy, w którym wyrażał on uznanie dla Wyższej Szkoły Policji. Napisał, że ta placówka “kształci przyszłych i obecnych oficerów policji, umacnia ich przywiązanie do etosu oraz przekazuje wiedzę i kompetencje pozwalające skutecznie chronić wartości, którym ślubują i stoją na straży”. Prezydent życzył uczestnikom studiów wielu satysfakcji i sukcesów.

W swoim wystąpieniu wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży podkreślił, że “Wyższa Szkoła Policji to marka sama w sobie, to renoma i tradycja”. Dodał także, że “studiowanie w Wyższej Szkole Policji, a niebawem w Akademii Policji, to powód do dumy”. Podczas inauguracji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant główny policji, zaznaczył, że jakość kształcenia w każdej szkole policji jest bardzo wysoka, a szczególnie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

reklama

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oferuje studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego i kryminologii oraz studia stacjonarne I stopnia na kierunku informatyka i nauka o Policji. W roku akademickim 2022/2023 w uczelni studiuje prawie 2 tys. osób, w tym funkcjonariusze i słuchacze cywilni. Po inauguracji odbyła się również uroczysta promocja oficerska.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia