-1 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Inauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

SzczytnoInauguracja roku akademickiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (woj. warmińsko-mazurskie) zainaugurowano w piątek rok akademicki 2022/2023. Łącznie w policyjnej uczelni studiuje prawie 2 tys. osób zarówno funkcjonariuszy, jak i słuchaczy cywilnych.

reklama

Podczas inauguracji odczytano list, który prezydent Andrzej Duda skierował do kierownictwa, wykładowców i słuchaczy Szkoły.

Prezydent napisał, że „Wyższa Szkoła Policji to wyjątkowa placówka, która kształci przyszłych i obecnych oficerów policji, umacnia ich przywiązanie do etosu oraz przekazuje wiedzę i kompetencje pozwalające skutecznie chronić wartości, którym ślubują i stoją na straży”.

reklama

„Niech ten rozpoczynający się rok badań, pracy dydaktycznej oraz nauki przyniesie wszystkim wiele satysfakcji, niech zainspiruje do dalszego zgłębiania tajników wiedzy, którym polska policja zawdzięcza wysoką skuteczność, a obywatele poczucie, że bezpieczeństwo ich zdrowia, życia i mienia spoczywa w dobrych rękach” – napisał w liście prezydent Andrzej Duda.

Romantyczny walc na studniówce w II LO w Olsztynie. Jedna para stała się ulubieńcem internautów

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży w wystąpieniu podczas inauguracji podkreślił, że „Wyższa Szkoła Policji to marka sama w sobie, to renoma i tradycja”.

reklama

„Wasza uczelnia jest wyjątkowa. Wyjątkowa jest również misja i odpowiedzialność uczelni. To jedyna uczelnia policyjna, która kształci przyszłych oficerów i kadrę kierowniczą polskiej policji. To miejsce jest kuźnią kadr, które później mają realny wpływ na nasze bezpieczeństwo” – podkreślił Poboży.

Dodał, że „studiowanie w Wyższej Szkole Policji, a niebawem w Akademii Policji, to powód do dumy”. „To zasługa wyśmienitej kadry naukowej, która od lat buduje renomę uczelni”– wskazał.

Komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wskazał, że „taki jest poziom profesjonalizmu polskiej policji, jaka jest jakość kształcenia w każdej szkole policji, ale w sposób szczególny w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie„.

Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie

Podziękował studentom pierwszego roku za wybór drogi życiowej.

„Dziękuję wszystkim tym, którzy postanowili dzisiaj przyjąć w swoje ręce indeksy i stać się studentami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, bo wszystkim nam przychodzi dziś funkcjonować w czasach niezwykle trudnych. Wróg u bram, wojna u naszego sąsiada, brutalna napaść, agresja, ludobójstwo, terroryzm, bo trudno to nazywać inaczej ze strony armii rosyjskiej, która stale atakuje Ukrainę”– podkreślił gen. insp. Jarosław Szymczyk.

W ofercie dydaktycznej w roku akademickim 2022/2023 Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie są studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i kryminologia, a także studia stacjonarne I stopnia na kierunku informatyka i nauka o Policji.

Łącznie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie studiuje 1989 studentów, w tym funkcjonariusze i słuchacze cywilni.

Po inauguracji odbyła się promocja oficerska.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie