Już w najbliższy poniedziałek, 17 października 2022 r. w Sądzie Okręgowym w Olsztynie oraz w sądach rejonowych Okręgu Olsztyńskiego rozpoczyna się Tydzień Mediacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na dyżury profesjonalnych mediatorów.
Wiele osób myli mediacje z negocjacjami i wyobraża sobie, że mediator to ktoś, kto staje w imieniu kogoś i pomaga mu bronić swoich racji. Ale nic bardziej mylnego. W mediacji nie chodzi o udowodnienie, po czyjej stronie jest racja. Tu chodzi o wypracowanie takiego porozumienia, dzięki któremu każda ze stron będzie mogła wygrać coś dla siebie. Takie rozwiązanie sporu buduje nić porozumienia na przyszłość, bez oglądania się w przeszłość. Dlatego zapraszamy na Tydzień Mediacji do Sądu Okręgowego w Olsztynie. Będzie to doskonała okazja, aby z pierwszej ręki dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z mediacji.
Dyżury mediatorów
W związku z przypadającym na dzień 20 października 2022 r. Międzynarodowym Dniem Mediacji oraz Tygodniem Mediacji w dniach od 17 do 21 października 2022 r. zorganizowaliśmy dyżury mediatorów. Punkt dyżuru mediatorów w Sądzie Okręgowym jest usytuowany naprzeciwko szatni, w holu na parterze budynku. W trakcie spotkania z dyżurującym mediatorem będzie można uzyskać bezpłatną konsultację w zakresie poszukiwania rozwiązania konkretnego problemu w drodze mediacji.
Godziny dyżurów mediatorów przedstawiają się następująco: poniedziałek w godz. 9-11 (w tym w godz. 10-11 dyżur Koordynatora ds. mediacji w Sądzie Okręgowym w Olsztynie sędzią Jolantą Biernat-Kalinowską) oraz dyżur telefoniczny pod numerem 602 64 70 w godz. 9-14; wtorek w godz. 9-10; środa w godz. 9-11; czwartek w godz. 9-14; piątek w godz. 8.30-13.
Oprócz dyżurów mediatorów w ramach Tygodnia Mediacji w dniu 18 i 20 października 2022 r. w siedzibie Sądu Okręgowego w Olsztynie odbędą się spotkania z udziałem Koordynatora ds. mediacji w Sądzie Okręgowym, sędziów i mediatorów. Spotkania będą okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń w stosowaniu mediacji.
Co daje mediacja?
Mediacja to alternatywna metoda rozwiązywania sporów i próba doprowadzenia do ugodowego rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji. Dzięki mediacji możemy uniknąć stresu związanego z koniecznością udziału w postępowaniu sądowym. Poza tym proces sądowy często jest długotrwały i bardzo sformalizowany, gdzie uczestnicy nie zawsze do końca rozumieją narzucane im zasady i procedury. Tymczasem mediacja pozwala zakończyć spór szybko i niewielkim kosztem, a także – co jest równie ważne – w sposób możliwy do zaakceptowania przez obie strony, bez poczucia porażki. Natomiast w przypadku wydania orzeczenia sądowego rozstrzygnięcie sporu nie zawsze kończy konflikt, a często jeszcze go potęguje.
Szczegóły dotyczące obchodów Tygodnia Mediacji znajdują się na internetowej stronie Sądu Okręgowego w Olsztynie (www.olsztyn.so.gov.pl).
Dla mnie bomba, będę mogł dostać odpowiedzi na bezkarność zarządców i przewodniczących wspólnot mieszkaniowych . Od czasu ogłoszenia pandemii ( wcześniej również ) dysponują naszymi pieniędzmi jak obecny rząd.
Błąd , to rząd się od nich nauczył albo to ich ludzie na nas próbowali ile zniesiemy zła z ich strony.
Mamy to co sami chodowaliśmy rękami przy urnach.
Moje zgody nie było wtedy , TERAZ też nie będzie , ale co to da ?!?!
Ludzie , opamiętajmy się wszyscy .
Plisssss❤️