-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego widzą, że ich potencjał obronny jest osłabiany przez agresję Rosji w Ukrainie

WiadomościMieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego widzą, że ich potencjał obronny jest osłabiany przez agresję...

Mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego widzą, że ich potencjał obronny osłabiają działania Rosji przeciwko Ukrainie i taka świadomość będzie narastała – ocenił w czwartek w rozmowie pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

reklama

Minister w KPRM uważa, że Rosjanie są coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją wynikającą z agresji ich państwa na Ukrainę, bo stale rośnie świadomość rzeczywistej sytuacji wojennej. Nastroje Rosjan nie tylko w Obwodzie Kaliningradzkim, ale też w pozostałych częściach Rosji, osłabiają coraz mocniej także problemy gospodarcze – wskazał.

„Mimo ogromnej cenzury oraz represji reżimu rosyjskiego do świadomości społecznej docierają coraz częściej prawdziwe informacje o porażkach, jakie ponosi Rosja, a także o liczbie ofiar agresji. Przekłada się to na pojawiającą się krytykę reżimu Władimira Putina oraz prowadzonej przez niego polityki” – powiedział Żaryn.

Amerykański żołnierz został zatrzymany w obwodzie kaliningradzkim
reklama

Mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego mają znacznie lepszy dostęp do rzetelnych informacji niż ludzie w innych regionach Rosji – zaznaczył zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

„Rosjanie mieszkający w Obwodzie widzą drastyczne różnice między poziomem życia na Zachodzie oraz biedą w Rosji. To dodatkowo jeszcze osłabia morale mieszkańców, szczególnie żołnierzy i ich rodzin. Stanowią oni obecnie najbardziej sfrustrowaną grupę mieszkańców Obwodu. Oni również najlepiej widzą nieudolność i niewydolność rosyjskiej administracji” – wskazał Żaryn w rozmowie z PAP.

reklama

Dodał, że to oni na bieżąco odnotowują także ruchy wojsk – są świadomi skali opuszczania miejsc stacjonowania przez jednostki rosyjskie rozlokowane na terenie Obwodu.

„Kolejne oddziały są wysyłane na front, co nie umyka uwadze lokalnej opinii publicznej – mieszkańców to wręcz niepokoi, martwią się o los swych bliskich i stałym osłabianiem potencjału militarnego rosyjskiej eksklawy” – powiedział pełnomocnik.

Amerykański żołnierz został zatrzymany w obwodzie kaliningradzkim

„Mieszkańcy widzą, że działania przeciwko Ukrainie osłabiają potencjał obronny w Obwodzie Kaliningradzkim. Świadomość taka będzie narastała” – ocenił.

Społeczeństwo dostrzega też wyraźniej, że wojna wpływa negatywnie na poziom życia, a problemy gospodarcze coraz mocniej osłabiają nastroje Rosjan. Widzą też narastającą skalę biedy, która dotyka mieszkańców Rosji – wskazał w rozmowie Żaryn.

Agresja Rosji na Ukrainę trwa 232 dzień – rozpoczęła się 24 lutego. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Amerykański żołnierz został zatrzymany w obwodzie kaliningradzkim