-1 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Cudzoziemcy nielegalnie pracowali w branży hotelarskiej

WiadomościCudzoziemcy nielegalnie pracowali w branży hotelarskiej

Cudzoziemcy m.in. z Filipin, Indonezji czy Tajlandii pracowali nielegalnie na Warmii i Mazurach w branży hotelarskiej. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej sprawdzili legalność zatrudnienia cudzoziemców na terenie powiatu iławskiego i olsztyńskiego.

reklama

Jak podała w środę rzeczniczka oddziału straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz, w ubiegły piątek, funkcjonariusze Wydziału ds. Cudzoziemców Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zakończyli czynności kontrolne wobec podmiotu realizującego działalność w branży hotelarskiej w powiatach iławskim i olsztyńskim.

Kontrolą objęto 34 cudzoziemców. Byli to obywatele Indii, Indonezji, Filipin, Ukrainy, Tajlandii i Dominikany.

reklama

Okazało się, że pięciu Filipińczyków, dwóch Ukraińców, dwóch Indonezyjczyków oraz Hindus i Tajlandczyk pracowali niezgodnie z przepisami. Przedsiębiorca powierzył im pracę na innych warunkach, niż to określone było w zezwoleniach.

„Ponadto wobec pięciu cudzoziemców właściciel firmy nie wywiązał się z obowiązku informacyjnego wobec Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Pracodawca przyznał się do popełnienia wykroczeń. Złożył wniosek o wymierzenie mu kary grzywny bez przeprowadzenia rozprawy”- wyjaśniła rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą
reklama

Za niedopełnienie obowiązku informacyjnego otrzymał mandat karny w wysokości 200 zł. Natomiast za powierzenie cudzoziemcom pracy niezgodnie z przepisami wymierzono mu karę grzywny w wysokości 2,5 tys. zł.

źróło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
nieśmieszny żart
13 października 2022 13:04

2700zł za to że przez kilka lat czy może więcej zatrudnia nieleganie obcokrajowców zapewne nie odprowadzając podatków to nieśmieszny żart. Nic dziwnego że janusze biznesu tak kombinują skoro przyłapani dostają tak niskie kary. PS. A może kontrola na budowie tramwajów i uranii? Tam pełno pracowników z zagranicy a sami inwestorzy mówili że ich nie stac na zatrudnianie polaków…

Papi
17 października 2022 08:14

Kpina takie kary PiS zróbcie coś z tym jak z mandatami samochodowymi,się skończy psełdo Polki biznes zostaną tylko porządne firmy

Popularne

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Straży Granicznej rozbili grupę przestępczą