4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Ceremonia nadania sztandaru państwowej straży pożarnej w Nidzicy z wypadkiem w tle

NidzicaCeremonia nadania sztandaru państwowej straży pożarnej w Nidzicy z wypadkiem w tle

W Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru Państwowej Straży Pożarnej. Wiceminister MSWiA Błażej Poboży podkreślił, że ta formacja odgrywa “kluczową rolę w życiu lokalnych społeczności”. Zawodowi strażacy otrzymali nowy sztandar, który ufundowany został przez komitet społeczny z Marcinem Palińskim na czele.

reklama

W trakcie ceremonii, w której brali udział strażacy z Nidzicy, Wiceminister MSWiA podkreślił, że strażacy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu społeczności lokalnych, działając w wielu obszarach. Resort docenia ich działania i stara się przekazać środki na inwestycje budowlane, na nowy sprzęt, na wyposażenie osobiste i wzmocnienie etatowe, czy podwyższenie wynagrodzeń.

Wiceminister Poboży zapowiedział, że dla formacji podległych resortowi przeznaczono blisko 10 mld złotych do 2025 roku, z czego prawie 2 mld złotych na straż pożarną. Będą to środki na inwestycje budowlane, na nowy sprzęt, na wyposażenie osobiste i wzmocnienie etatowe, czy podwyższenie wynagrodzeń. W ramach modernizacji służb mundurowych powstaną nowe strażnice, a istniejące zostaną zmodernizowane.

reklama

Wiceminister podkreślił również, że do ochrony ludności i stanu klęski żywiołowej powołano Krajowy System Ratowniczy, gdzie strażacy odgrywają kluczową rolę.

Podczas uroczystości strażacy otrzymali informację o wypadku samochodowym na lokalnej drodze pod Nidzicą, w związku z tym dwa wozy strażackie opuściły ceremonię.

W Nidzicy pracuje około 50 zawodowych strażaków, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu lokalnych społeczności. Nadanie jednostce sztandaru było przemyślaną decyzją komitetu społecznego oraz władz powiatowych.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
hhh
13 października 2022 08:34

Spaniała wiadomość

Polecane
Ogłoszenia