-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ceremonia nadania sztandaru państwowej straży pożarnej w Nidzicy z wypadkiem w tle

NidzicaCeremonia nadania sztandaru państwowej straży pożarnej w Nidzicy z wypadkiem w tle

Podczas ceremonii nadania sztandaru państwowej straży pożarnej w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) wiceminister MSWiA Błażej Poboży powiedział, że ta formacja odgrywa „kluczową rolę w życiu lokalnych społeczności”.

reklama

Zawodowi strażacy z Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie) otrzymali we wtorek sztandar. Podczas ceremonii jego nadania wiceminister MSWiA Błażej Poboży stwierdził, że strażacy odgrywają kluczową rolę w życiu lokalnych społeczności.

reklama

„Wasza formacja jest formacją najbardziej wszechstronną, działającą w bardzo wielu obszarach, mamy tego świadomość, dlatego staramy się przekazywać albo środki, albo sprzęt na działanie zarówno jednostek państwowej straży pożarnej, jak i OSP” – stwierdził wiceminister i dodał, że reprezentowany przez niego resort docenia tę formację, podobnie jak wszystkie inne służby mundurowe, dlatego zdecydowano się na drugą edycję programu modernizacji służb mundurowych.

Mazurscy strażacy pomogli łosiowi, który utknął na zamarzniętym jeziorze

„Dla wszystkich formacji podległych naszemu resortowi, przeznaczamy prawie 10 mld zł do 2025 roku, z czego prawie 2 mld dla straży pożarnej – to środki na inwestycje budowlane, na nowy sprzęt, na wyposażenie osobiste i wzmocnienie etatowe, czy podwyższenie wynagrodzeń. To 800 mln zł na nowe strażnice i modernizacje istniejących, powstaną 53 nowe strażnice i 67 istniejących zostanie zmodernizowanych” – wyliczał wiceminister Poboży.

reklama

„Szczególnym wyrazem zaufania do waszej formacji jest przygotowana i niebawem procedowana +Ustawa o ochronie ludności i stanie klęski żywiołowej+, to powołanie Krajowego Systemu Ratowniczego. To świadoma decyzja, że właśnie na (….) strażakach opieramy ten system” – stwierdził.

W ceremonii nadania sztandaru, która odbywała się na nidzickim rynku brali udział strażacy z tej jednostki. W trakcie uroczystości otrzymali informację o wypadku samochodowym na lokalnej drodze pod Nidzicą – dwa wozy strażackie na sygnałach wyjechały z ceremonii.

Strażacy usuwali skutki zanieczyszczenia rzeki Łyny

W Nidzicy pracuje ok. 50 zawodowych strażaków. O tym, by nadać jednostce sztandar, zdecydowano wiosną. Na czele komitetu społecznego, który zajmował się ufundowaniem sztandaru stał starosta nidzicki Marcin Paliński.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
hhh
13 października 2022 08:34

Spaniała wiadomość

Popularne

Ratowniczy sprzęt trafił do strażaków