fbpx
15 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

OBO na półmetku – jak głosują olsztynianie?

OlsztynOBO na półmetku - jak głosują olsztynianie?

Minęła już połowa wyznaczonego czasu, w którym można głosować na projekty zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jeszcze tylko do końca tygodnia mieszkańcy mogą zdecydować, na co zostaną wydane miejskie pieniądze.

reklama

W pierwszym tygodniu odnotowano blisko 4,5 tys. głosów na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. A to tylko głosowanie internetowe.

Najbardziej aktywni są na razie mieszkańcy Jarot (ponad 12% wszystkich głosów), Kormorana (blisko 12% głosów) oraz osiedla Generałów (niemal 11% wszystkich głosów).

reklama

Chcemy, by nasi mieszkańcy mogli współdecydować, na co ma być przeznaczony budżet naszego miasta i dlatego zachęcamy te osoby, które jeszcze nie głosowały, by to zrobiły – podkreślał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. –  Czasu jest coraz mniej. Na wybrany projekt można głosować tylko do końca tygodnia, do niedzieli 27 września.

Spotkanie zostało zorganizowane na torze pumptrackowym na os. Grunwaldzkim… czyli na zwycięskim projekcie w ubiegłorocznej edycji OBO. O realizację toru przeszkód, którego budowa właśnie dobiega końca, zabiegała m.in. Ewelina Głowacka – aktywistka, mieszanka osiedla Generałów, która zebrała grupę zwolenników inwestycji i razem z nimi chodziła od drzwi do drzwi, zachęcając mieszkańców do głosowania.

reklama

Do samego końca trzymałam kciuki, wierzyłam… i udało się! To pokazuje, że warto brać sprawy w swoje ręce i działać! – tymi słowami olsztynianka zachęcała innych, by także walczyli o projekty, które zgłaszali i sami je promowali.

Najłatwiej jest zagłosować elektronicznie na www.glosujobo.olsztyn.eu. Można też oddać głos tradycyjnie, w tym celu trzeba odwiedzić punkt do głosowania. Znajdują się one w każdej filii Biblioteki Miejskiej.

Karta do głosowania jest jedna, więc nasze dane wpiszemy tylko raz i potwierdzimy też tylko raz – zachęcał Łukasz Łukaszewski, przewodniczący Zespołu koordynującego OBO.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia