6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

Maszyny wykorzystywane podczas obróbki metalu

Materiał partneraMaszyny wykorzystywane podczas obróbki metalu

Obrabianie metalów to przede wszystkim zastosowanie specjalistycznego narzędzi, sprzętu, a także prawidłowych metod obrabiania. Dobrze więc dobrze zastanowić się nad doborem maszyn, szczególnie dla wszystkich, którzy zajmują się produkcją przemysłową. W zależności od wyboru metody obrabiania metalu należy dostosować sprzęt konkretne urządzenie.

reklama

Szlifierka taśmowa do metalu czy przelotowa?

Szlifierki taśmowe do metalu są powszechnie wykorzystywane nie tylko przez specjalistów, ale również i amatorów. Sprzęt idealnie sprawuje się podczas szlifowania powierzchni płaskich, krawędzi oraz do kreowania zaokrągleń. Dzięki odpowiedniemu napędowi możliwe jest uzyskanie dużego potencjału szlifierskiego. Tego rodzaju modele to przede wszystkim wydajne oraz bardzo precyzyjne urządzenia. 

Równie ciekawym rozwiązaniem są szlifierki przelotowe, które cenione są przede wszystkim za stosunkowo niską cenę oraz dobrą jakość sprzętu. Korzystanie ze szlifierki przelotowej jest niezwykle efektowna i szybka. 

reklama

Obróbka wibrościerna

Obróbka wibrościerna w głównej mierze polega na swobodnym przemieszczaniu się detali w mieszance. Maszyna zostaje napędzana przez silnik wibracyjny, który to ma za zadanie wprawić wsad dzięki wykorzystaniu wibracji, rotacji oraz sile odśrodkowej. Powstające tarcie kształtek ściernych o element pozwala usunąć wszelkie niedoskonałości. Maszyny do obróbki wibrościernej to głównie rozwiązanie ekonomiczne, pozwalające zwiększyć wydajność produkcji oraz jakość produkowanych części. 

Inne narzędzia do obróbki metali

Zaginarki do blach to kolejne z przydatnych narzędzi, które warto mieć na wyposażeniu. Zarówno zaginarki, jak i giętarki, krawędziarki to przede wszystkim precyzja oraz dokładność. Dobrej jakości urządzenia to przede wszystkim pewność, co do szybkiej, sprawnej oraz bezpiecznej realizacji. Ponadto narzędzia te są praktyczne i łatwe w obsłudze. 

Wiertarki stołowe, kolumnowe z napędem pasowym są podstawowym wyborem, sprawdzającym się zarówno w rękach profesjonalistów, jak i amatorów. Jedną z podstawowych zalet jest przede wszystkim precyzja wiercenia, co jest zasługą przede wszystkim stabilnego podłoża głowicy z wiertłem, a także położenia materiału. 

reklama

Do podstawowego wyposażenia każdego warsztatu trzeba również zaliczyć gilotyny. W wielu przypadkach to właśnie od zastosowania gilotyny zaczyna się właściwa obróbka konkretnego elementu. Gilotyny mają za zadanie ciąć arkusze blach w prostej linii.

Centra obróbcze CNC

Centra obróbcze CNC i ich zastosowanie niesie za sobą szereg korzyści, do których warto zaliczyć:

  • powtarzalność procesu obróbczego
  • Znaczne oszczędności w procesie frezowania 5-osiowego
  • szybki zwrot z inwestycji
  • łatwość w programowaniu przy wykorzystaniu oprogramowania offline
  • Stała, wysoka jakość powierzchni ostrzy łopatek
  • Większa łatwość w obróbce elementów o większych gabarytach
  • Możliwe szlifowanie wszystkich krawędzi 

Krótko mówiąc, na rynku znajdziemy wiele sprzętu, który możemy wykorzystać do obróbki metali. Wiele uzależnione jest przede wszystkim od tego, czego potrzebuje dana osoba.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia