-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Piłsudskiego wkrótce przejezdna dla autobusów?

WiadomościPiłsudskiego wkrótce przejezdna dla autobusów?

Szykują się kolejne zmiany na olsztyńskich ulicach. Już w następnym tygodniu al. Piłsudskiego ma pojechać komunikacja miejska.

reklama

To z całą pewnością bardzo dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących po Olsztynie autobusami. Jak informują miejskie władze, al. Piłsudskiego, która w śródmieściu była ostatnio całkowicie zamknięta dla ruchu z powodu budowy torowiska tramwajowego, powinna być przejezdna dla komunikacji miejskiej już w poniedziałek, 28 września.

Przez kolejne trzy tygodnie będziemy prowadzić prace wykończeniowe – wyjaśnia kierownik ratuszowej jednostki odpowiedzialnej za projekt, Andrzej Karwowski. – Ruch w pełni powinien zostać przywrócony w tej części miasta w drugiej połowie października.

reklama

Wcześniej jednak czeka nas szereg mniejszych modyfikacji organizacji ruchu. Dobę później niż pierwotnie planowano, wprowadzane zostaną zmiany na ul. Dworcowej. Od wtorku (22.09) nieprzejezdny będzie fragment jezdni po stronie Europa Center (więcej TUTAJ).

Olsztyńskie tramwaje stanęły w miejscu

Natomiast w środę (23.09) inaczej niż w ostatnich tygodniach zmotoryzowani będą przejeżdżać przez ul. Kościuszki. Zamknięte zostanie połączenie ulicą Mickiewicza, ponownie otwarte natomiast to w ciągu Kołobrzeska-Mazurska. Dodatkowo dojazd do parkingu przy Manhattanie będzie możliwy nie od ul. Głowackiego, a od pl. Pułaskiego.

reklama

TOR Kosciuszki_23_09_2015

Te zmiany wynikają z konieczności dokończenia budowy jezdni – tłumaczy Romulad Chudy z firmy Torpol. – Poza wykonaniem podbudów wkrótce zaczniemy układać ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu na odcinku od pl. Konstytucji 3 Maja do al. Piłsudskiego.

W związku z tym w rejonie budowy zmienią się trasy 11 linii autobusowych: 5, 7, 9, 10, 16, 17, 20, 24, 25, 34 i 35 – podaje olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu. Zawieszony będzie także tymczasowy przystanek „Kopernika/Mazurska”. Od środy autobusy kursujące po zmienionej trasie będą się zatrzymywały na przystanku „Mazurska”, który zostanie zlokalizowany nieopodal siedziby Poczty Polskiej przy ul. Kopernika.

Olsztyn chce przedłużyć opcję dotyczącą tureckich tramwajów Panorama

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jerzy
22 września 2015 10:17

Porzućmy wszelką nadzieję… skończą ten idiotyczny projekt to chcą zacząć kolejny równie destrukcyjny dla ruchu w mieście… Ale budujemy dla przyszłych pokoleń …

Piotr
22 września 2015 09:36

Kiedy to się skończy? 🙁

Popularne
Wypadek na budowie linii tramwajowej. Trwa akcja ratunkowa [AKTUALIZACJA]