Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
5 C
Olsztyn
sobota, 14 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Piłsudskiego wkrótce przejezdna dla autobusów?

reklama

Szykują się kolejne zmiany na olsztyńskich ulicach. Już w następnym tygodniu al. Piłsudskiego ma pojechać komunikacja miejska.

To z całą pewnością bardzo dobra wiadomość dla wszystkich podróżujących po Olsztynie autobusami. Jak informują miejskie władze, al. Piłsudskiego, która w śródmieściu była ostatnio całkowicie zamknięta dla ruchu z powodu budowy torowiska tramwajowego, powinna być przejezdna dla komunikacji miejskiej już w poniedziałek, 28 września.

Przez kolejne trzy tygodnie będziemy prowadzić prace wykończeniowe – wyjaśnia kierownik ratuszowej jednostki odpowiedzialnej za projekt, Andrzej Karwowski. – Ruch w pełni powinien zostać przywrócony w tej części miasta w drugiej połowie października.

reklama

Wcześniej jednak czeka nas szereg mniejszych modyfikacji organizacji ruchu. Dobę później niż pierwotnie planowano, wprowadzane zostaną zmiany na ul. Dworcowej. Od wtorku (22.09) nieprzejezdny będzie fragment jezdni po stronie Europa Center (więcej TUTAJ).

Natomiast w środę (23.09) inaczej niż w ostatnich tygodniach zmotoryzowani będą przejeżdżać przez ul. Kościuszki. Zamknięte zostanie połączenie ulicą Mickiewicza, ponownie otwarte natomiast to w ciągu Kołobrzeska-Mazurska. Dodatkowo dojazd do parkingu przy Manhattanie będzie możliwy nie od ul. Głowackiego, a od pl. Pułaskiego.

TOR Kosciuszki_23_09_2015

Te zmiany wynikają z konieczności dokończenia budowy jezdni – tłumaczy Romulad Chudy z firmy Torpol. – Poza wykonaniem podbudów wkrótce zaczniemy układać ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu na odcinku od pl. Konstytucji 3 Maja do al. Piłsudskiego.

W związku z tym w rejonie budowy zmienią się trasy 11 linii autobusowych: 5, 7, 9, 10, 16, 17, 20, 24, 25, 34 i 35 – podaje olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu. Zawieszony będzie także tymczasowy przystanek „Kopernika/Mazurska”. Od środy autobusy kursujące po zmienionej trasie będą się zatrzymywały na przystanku „Mazurska”, który zostanie zlokalizowany nieopodal siedziby Poczty Polskiej przy ul. Kopernika.

reklama

grudzień, 2019

24GRU16:00Wigilia dla Samotnych Wolne Miejsce Olsztyn 24.12.2019

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

2 KOMENTARZE

  1. Porzućmy wszelką nadzieję… skończą ten idiotyczny projekt to chcą zacząć kolejny równie destrukcyjny dla ruchu w mieście… Ale budujemy dla przyszłych pokoleń …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X