fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Rekordowy bursztyn sprzedany za ponad pół miliona

OlsztynRekordowy bursztyn sprzedany za ponad pół miliona

Aż 681 tysięcy złotych trafi do państwowego budżetu za bursztyn, który sprzedali w środę (16.09) olsztyńscy celnicy. Jak podkreślają, to absolutny rekord w 18-letnich dziejach Izby Celnej w Olsztynie.

reklama

Na wystawiony na sprzedaż towar składało się 43 kg bursztynu surowego, w tym bryłki o wadze ponad pół kilograma oraz gotowa już biżuteria (0,7 kg). Przez rzeczoznawcę został wyceniony na prawie 270 tys. zł. – Chętnych do zakupu było 14. W wyniku konkursu ofert uzyskano cenę o ponad 400 tys. zł. wyższą od wyjściowej. Nabywca to firma z Trójmiasta – podaje IC z Olsztyna.

Sprzedany bursztyn został zatrzymany 11 października 2014 roku na przejściu w Grzechotkach. Przemycał go obywatel Chin. Sąd, przed którym przemytnik odpowiadał, zdecydował, że kopalina staje się własnością państwa, a Izbie Celnej w Olsztynie zlecono jej sprzedaż.

reklama

To jednak nie koniec bursztynowej sprzedaży w olsztyńskim oddziale – następnym razem zainteresowani będą mogli kupić ok. 53 kg surowca. Obecnie jest przygotowywana jego wycena.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sara
18 września 2015 21:12

No i co w tym fajnego?

Sebastian
18 września 2015 12:26

Zabrali człowiekowi co przewozil i sami Sprzedali… 🙂

Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji