19 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Rekordowy bursztyn sprzedany za ponad pół miliona

OlsztynRekordowy bursztyn sprzedany za ponad pół miliona

Aż 681 tysięcy złotych trafi do państwowego budżetu za bursztyn, który sprzedali w środę (16.09) olsztyńscy celnicy. Jak podkreślają, to absolutny rekord w 18-letnich dziejach Izby Celnej w Olsztynie.

reklama

Na wystawiony na sprzedaż towar składało się 43 kg bursztynu surowego, w tym bryłki o wadze ponad pół kilograma oraz gotowa już biżuteria (0,7 kg). Przez rzeczoznawcę został wyceniony na prawie 270 tys. zł. – Chętnych do zakupu było 14. W wyniku konkursu ofert uzyskano cenę o ponad 400 tys. zł. wyższą od wyjściowej. Nabywca to firma z Trójmiasta – podaje IC z Olsztyna.

Sprzedany bursztyn został zatrzymany 11 października 2014 roku na przejściu w Grzechotkach. Przemycał go obywatel Chin. Sąd, przed którym przemytnik odpowiadał, zdecydował, że kopalina staje się własnością państwa, a Izbie Celnej w Olsztynie zlecono jej sprzedaż.

reklama

To jednak nie koniec bursztynowej sprzedaży w olsztyńskim oddziale – następnym razem zainteresowani będą mogli kupić ok. 53 kg surowca. Obecnie jest przygotowywana jego wycena.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sara
18 września 2015 21:12

No i co w tym fajnego?

Sebastian
18 września 2015 12:26

Zabrali człowiekowi co przewozil i sami Sprzedali… 🙂

Polecane