16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Nowe trasy dla olsztyńskich rowerzystów

OlsztynNowe trasy dla olsztyńskich rowerzystów

Przybyło dróg rowerowych w Olsztynie. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu na wniosek Oficera Rowerowego wydzielił nowe odcinki z istniejących, szerokich chodników.

reklama

Z nowych traktów można korzystać już na całej długości ul. Leonharda oraz na fragmencie ul. Pstrowskiego.

Dzięki temu prostemu zabiegowi znacznie poprawią się warunki jazdy na bardzo uczęszczanych trasach służących mieszkańcom największych osiedli – mówi Mirosław Arczak, olsztyński Oficer Rowerowy. – Są one często używane przy codziennych dojazdach do pracy. Szczególnie ważne jest to, że uzyskaliśmy tu ciągłość dróg rowerowych, ponieważ pojawiło się kilka nowych przejazdów dla rowerzystów, w tym trzy takie rozwiązania na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną.

reklama

Na odcinkach, gdzie chodniki nie były na tyle szerokie, aby wydzielić osobną drogę rowerową, zastosowano oznakowanie dopuszczające tam ruch rowerowy na całej szerokości. Rowerzyści muszą jednak pamiętać, że w sytuacji napotkania pieszych powinni zachować bezpieczną prędkość oraz bezwzględnie ustępować im miejsca.

O tym, czy rozbudowa infrastruktury rowerowej wpłynie na liczbę rowerzystów w mieście, pokaże kolejne liczenie użytkowników jednośladów, które odbędzie się wiosną (czytaj TUTAJ).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tomasz
17 września 2015 17:10

Za takie drogi rowerowe to my wszyscy dziękujemy. Po czymś takim nie da się jeździć.

Łukasz
17 września 2015 13:11

Piękne klepisko na zdjęciu z przejazdem rowerowym.

Polecane
Ogłoszenia