-0 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Co z ul. Partyzantów i Jeziorem Długim? Zabierz głos na konsultacjach

WiadomościCo z ul. Partyzantów i Jeziorem Długim? Zabierz głos na konsultacjach

Spotkania dotyczące przebudowy ważnej olsztyńskiej ulicy oraz zagospodarowania terenów wokół jednego z naszych jezior będą tematami spotkań z mieszkańcami, które odbędą się odpowiednio 18 i 23 września.

reklama

Jak podkreślają ratuszowi urzędnicy, wciąż trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania terenów w pobliżu Jeziora Długiego. Miasto chce poznać zdanie mieszkańców na ten temat – ich oczekiwania, propozycje, rozwiązania. W tym celu zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne, które zaplanowano na 23 września (środa) o godz. 16.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych przy ul. Bałtyckiej 37A.

Plan, zgodnie z oczekiwaniami, porządkuje i w znacznym stopniu utrzymuje obecne zainwestowanie terenów – tłumaczy dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa Urzędu Miasta, Magdalena Rafalska. – Wprowadza ochronę Jeziora Długiego, jednoczenie nie wywołując rewolucji.

reklama

Ale to nie jedyne spotkanie z olsztynianami w najbliższym czasie. Już w piątek (18.09) kolejny raz odbędzie się dyskusja o przyszłości ul. Partyzantów w ramach konsultacji społecznych. To będą drugie warsztaty, podczas których omawiane będą proponowane przez projektantów zmiany. Tymczasem 29 września (wtorek) nastąpi podsumowanie cyklu spotkań.

Prezydent Olsztyna wydał zalecenia urzędnikiem ws. oszczędzania energii: nie mogą bez powodu włączać oświetlenia

Uczestniczyć w miejskiej dyskusji można także za pośrednictwem Platformy Konsultacji Społecznych (TUTAJ).

reklama

Także w tym miesiącu miasto będzie pracować nad „Nowym wymiarem konsultacji”. Taki tytuł ma projekt, którego celem jest opracowanie dokumentu stale poprawiającego jakość konsultacji oraz efektywniejsze rozmowy o przyszłości miasta.

Już trwają prace nad nim w dwóch podzespołach. Grupa A zajmuje się standardami konsultacji na poziomie ogólnomiejskim, natomiast grupa B – sposobami włączania mieszkańców w działania partycypacyjne. Najbliższe spotkania 24 września (grupa A) i 26 września (grupa B) o godz. 12 w Urzędzie Miasta.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniach możliwe są drogą e-mailową: kryzba@eserpionier.eu albo telefoniczną: 501 406 836. Więcej informacji o projekcie jest na stronie www.konsultacje.olsztyn.pl.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Rozpoczął się odbiór choinek po świętach