12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Co z ul. Partyzantów i Jeziorem Długim? Zabierz głos na konsultacjach

Strona główna Wiadomości Co z ul. Partyzantów i Jeziorem Długim? Zabierz głos na konsultacjach
reklama

Spotkania dotyczące przebudowy ważnej olsztyńskiej ulicy oraz zagospodarowania terenów wokół jednego z naszych jezior będą tematami spotkań z mieszkańcami, które odbędą się odpowiednio 18 i 23 września.

Jak podkreślają ratuszowi urzędnicy, wciąż trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania terenów w pobliżu Jeziora Długiego. Miasto chce poznać zdanie mieszkańców na ten temat – ich oczekiwania, propozycje, rozwiązania. W tym celu zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne, które zaplanowano na 23 września (środa) o godz. 16.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych przy ul. Bałtyckiej 37A.

reklama

Plan, zgodnie z oczekiwaniami, porządkuje i w znacznym stopniu utrzymuje obecne zainwestowanie terenów – tłumaczy dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa Urzędu Miasta, Magdalena Rafalska. – Wprowadza ochronę Jeziora Długiego, jednoczenie nie wywołując rewolucji.

Ale to nie jedyne spotkanie z olsztynianami w najbliższym czasie. Już w piątek (18.09) kolejny raz odbędzie się dyskusja o przyszłości ul. Partyzantów w ramach konsultacji społecznych. To będą drugie warsztaty, podczas których omawiane będą proponowane przez projektantów zmiany. Tymczasem 29 września (wtorek) nastąpi podsumowanie cyklu spotkań.

Uczestniczyć w miejskiej dyskusji można także za pośrednictwem Platformy Konsultacji Społecznych (TUTAJ).

Także w tym miesiącu miasto będzie pracować nad „Nowym wymiarem konsultacji”. Taki tytuł ma projekt, którego celem jest opracowanie dokumentu stale poprawiającego jakość konsultacji oraz efektywniejsze rozmowy o przyszłości miasta.

Już trwają prace nad nim w dwóch podzespołach. Grupa A zajmuje się standardami konsultacji na poziomie ogólnomiejskim, natomiast grupa B – sposobami włączania mieszkańców w działania partycypacyjne. Najbliższe spotkania 24 września (grupa A) i 26 września (grupa B) o godz. 12 w Urzędzie Miasta.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniach możliwe są drogą e-mailową: [email protected] albo telefoniczną: 501 406 836. Więcej informacji o projekcie jest na stronie www.konsultacje.olsztyn.pl.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma