fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Co z ul. Partyzantów i Jeziorem Długim? Zabierz głos na konsultacjach

OlsztynCo z ul. Partyzantów i Jeziorem Długim? Zabierz głos na konsultacjach

Spotkania dotyczące przebudowy ważnej olsztyńskiej ulicy oraz zagospodarowania terenów wokół jednego z naszych jezior będą tematami spotkań z mieszkańcami, które odbędą się odpowiednio 18 i 23 września.

reklama

Jak podkreślają ratuszowi urzędnicy, wciąż trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania terenów w pobliżu Jeziora Długiego. Miasto chce poznać zdanie mieszkańców na ten temat – ich oczekiwania, propozycje, rozwiązania. W tym celu zorganizowane zostanie spotkanie informacyjne, które zaplanowano na 23 września (środa) o godz. 16.30 w auli szkolnej Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych przy ul. Bałtyckiej 37A.

Plan, zgodnie z oczekiwaniami, porządkuje i w znacznym stopniu utrzymuje obecne zainwestowanie terenów – tłumaczy dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Budownictwa Urzędu Miasta, Magdalena Rafalska. – Wprowadza ochronę Jeziora Długiego, jednoczenie nie wywołując rewolucji.

reklama

Ale to nie jedyne spotkanie z olsztynianami w najbliższym czasie. Już w piątek (18.09) kolejny raz odbędzie się dyskusja o przyszłości ul. Partyzantów w ramach konsultacji społecznych. To będą drugie warsztaty, podczas których omawiane będą proponowane przez projektantów zmiany. Tymczasem 29 września (wtorek) nastąpi podsumowanie cyklu spotkań.

Wodniacy kontrolują wypoczywających: są interwencje wobec pijanych osób

Uczestniczyć w miejskiej dyskusji można także za pośrednictwem Platformy Konsultacji Społecznych (TUTAJ).

reklama

Także w tym miesiącu miasto będzie pracować nad “Nowym wymiarem konsultacji”. Taki tytuł ma projekt, którego celem jest opracowanie dokumentu stale poprawiającego jakość konsultacji oraz efektywniejsze rozmowy o przyszłości miasta.

Już trwają prace nad nim w dwóch podzespołach. Grupa A zajmuje się standardami konsultacji na poziomie ogólnomiejskim, natomiast grupa B – sposobami włączania mieszkańców w działania partycypacyjne. Najbliższe spotkania 24 września (grupa A) i 26 września (grupa B) o godz. 12 w Urzędzie Miasta.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniach możliwe są drogą e-mailową: kryzba@eserpionier.eu albo telefoniczną: 501 406 836. Więcej informacji o projekcie jest na stronie www.konsultacje.olsztyn.pl.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Wodniacy kontrolują wypoczywających: są interwencje wobec pijanych osób
Wodniacy kontrolują wypoczywających: są interwencje wobec pijanych osób
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?