4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Rzecznik rządu o wyroku ws. Juszczyszyna: organizacja wymiaru sprawiedliwości jest autonomiczną kwestią państw UE

OlsztynRzecznik rządu o wyroku ws. Juszczyszyna: organizacja wymiaru sprawiedliwości jest autonomiczną kwestią...

Rzecznik rządu, Piotr Müller, wypowiedział się na konferencji prasowej dotyczącej wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz) w sprawie sędziego Pawła Juszczyszyna. ETPCz orzekł, że zawieszenie sędziego przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego naruszyło jego prawa, jednak Müller podkreślił, że Trybunał nie ma uprawnień decydować, który sąd jest prawdziwym sądem. Müller wyjaśnił również, że organizacja wymiaru sprawiedliwości jest autonomiczną kwestią państw członkowskich UE i nie podlega jurysdykcji międzynarodowych trybunałów. Zatem, zdaniem rzecznika, ETPCz próbuje rozszerzyć swoje kompetencje – informuje PAP.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olp
6 października 2022 15:43

Do tego trybunału to powinna zgłosić się rodzina której majątek wart 500tys sprzedano po wpłacie ledwie 32tys dzięki panu sędziemu.Ten pan powinien się przekwalifikować dla dobra społeczeństwa.

Paul Mark
6 października 2022 18:54

To nie żaden wymiar sprawiedliwości UE tylko unijna niemiecka hucpa i krętactwo polityczne. Przykłady, Turów, szantaż zabraniem środków pro rozwojowych, niedemokratycznych nacisków na Włochy Polskę itd, Uzurpacja stanowienia praw. Sprzeciwy i protesty dal gospodarczego rozwoju Polski vide przekop mierzei Pory kontenerowy ,idiotyczne podatki węglowe i energetyczne. To polityka niszczenia wielu Narodów pod niemiecką hegemonią.

Polecane
Ogłoszenia