5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Zamordowali swojego kolegę, zawinęli zwłoki w dywan i bawili się nad nimi przez trzy dni

OlsztynZamordowali swojego kolegę, zawinęli zwłoki w dywan i bawili się nad nimi...

Ruszył proces w sprawie makabrycznej zbrodni dokonanej przez dwóch mieszkańców Olsztynka, którzy w lutym zeszłego roku zamordowali swojego znajomego, zawinęli zwłoki w dywan i bawili się nad nimi przez trzy dni.

reklama

Trzy dni biesiady nad zwłokami

Do szokującego zdarzenia doszło w nocy z 17 na 18 lutego 2021 roku w jednym z mieszkań w Olsztynku w województwie warmińsko-mazurskim. 65-letni Ryszard K., lokalny budowlaniec, cieszył się nadchodzącą emeryturą. Postanowił świętować ze znajomymi, przyrodnimi braćmi: 31-letnim Stanisławem N. i 24-letnim Łukaszem O. To właśnie w ich mieszkaniu doszło do tragedii.

Bracia zamordowali Ryszarda K., po czym zawinęli jego ciało w dywan i… wrócili do imprezowania.

reklama

Po trzech dniach biesiadę przerwała policja.

Bracia grozili znajomej

Jak opisywał już w lutym zeszłego roku portal Fakt.pl, powołując się na informacje od osoby znającej kulisy prowadzonego śledztwa, policję zawiadomiła znajoma braci, która przyszła ich odwiedzić. Kiedy zobaczyła zwłoki, od razu chciała wezwać pomoc, jednak Stanisław N. na to nie pozwolił. Pobił ją i, używając siekiery, groził, że „skończy jak Rysiek”. Kobiecie udało się uciec. Zawiadomiła policję.

Zwłoki zawinięte w dywan

Gdy policjanci wyważyli drzwi do mieszkania, natknęli się na upiorne znalezisko. W korytarzu leżały zawinięte w dywan zwłoki mężczyzny. W pokoju obok nadal trwała zabawa. Obaj bracia zostali natychmiast zatrzymani.

reklama
Zamordowali swojego kolegę, zawinęli zwłoki w dywan i bawili się nad nimi przez trzy dni zabójstwo Olsztyn, Wiadomości

Śledztwo ujawniło makabryczne szczegóły zbrodni. Ryszard K. do braci przyszedł trzy dni wcześniej. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci był cios obuchem siekiery w głowę. Na ciele odkryto sińce, miał też połamane żebra, co świadczy o znęcaniu się przez sprawców.

Jak ustalono podczas prowadzonego postępowania Ryszard K. wraz ze Stanisławem N. i Łukaszem O. pili alkohol. W pewnym momencie bracia z mało znaczącego powodu zaatakowali swojego znajomego. Kopali go po całym ciele, zadali mu też kilka uderzeń w głowę różnymi przedmiotami, między innymi siekierą. Według prokuratora działali z zamiarem zabicia.

Na skutek rozległych obrażeń Ryszard K. zmarł.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że bracia chcieli zwłoki porąbać i szczątki wywieźć do lasu, aby tam rzucić je na pożarcie dzikim zwierzętom.

– Rysiek to był dobry chłop, nikogo w życiu nie skrzywdził. Jakim trzeba być zwyrodnialcem, żeby zrobić coś takiego drugiemu człowiekowi. Od kwietnia miał iść na emeryturę. Nie doczekał, a ZUS już mu ją wyliczył – mówiła sąsiadka zamordowanego.

Morderstwo i zastraszanie świadka

Stanisław N. i Łukasz O. zostali tymczasowo aresztowani. Usłyszeli zarzuty morderstwa i zastraszania świadka, za które grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Żaden nie przyznał się do winy.

– Sąd uznał, że obaj podejrzani dopuścili się zarzucanego im czynu, a tymczasowy areszt jest uzasadniony grożącą im surową karą. Przebywając na wolności, mogliby próbować wpływać na zeznania innych osób – wyjaśniał ówczesny Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Ruszył proces w sprawie zabójstwa w Olsztynku

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie 30 maja 2022 roku skierowała do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia w tej bulwersującej sprawie. Stanisław N. i Łukasz O. zostali oskarżeni o zabójstwo, starszy brat odpowie także za groźby pozbawienia życia w stosunku do świadka oraz stosowanie wobec niego fizycznej przemocy z użyciem siekiery.

Proces w tej sprawie ruszył 29 września 2022 roku.

Oskarżeni podczas pierwszej rozprawy nie przyznali się do winy, sąd odczytał więc ich zeznania, które złożyli w prokuraturze. Przesłuchano jednego świadka oraz biegłych psychiatrów i psychologa, którzy przebadali obu oskarżonych i wydali opinie psychiatryczno-psychologiczne.

Jak poinformował Rzecznik Prasowy do spraw karnych Sądu Okręgowego w Olsztynie Sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Adam Barczak, kolejna rozprawa odbędzie się 18 listopada 2022 roku o godz. 9:15. Wtedy zostaną przesłuchani kolejni świadkowie i biegły z zakresu medycyny sądowej.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Alek J.
3 października 2022 09:08

sweterek ma zajobisty. JAk Kononowicz

Lolo
3 października 2022 07:16

Git ludzie grypsujący

Polecane
Ogłoszenia