fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Radni PiS zarzucają. Zarząd województwa nie jest zainteresowany budową obwodnic finansowanych przez rząd?

OlsztynRadni PiS zarzucają. Zarząd województwa nie jest zainteresowany budową obwodnic finansowanych przez...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Radni wojewódzcy PiS poinformowali, że zarząd woj. warmińsko-mazurskiego nie jest zainteresowany budową obwodnic mimo współfinansowania inwestycji przez państwo. Zarząd województwa odpowiedział, że nie rezygnuje z budowy obwodnic, a obecnie trwają prace nad dokumentacją.

reklama

„Podstawą rozwoju gospodarczego jest infrastruktura, która musi być stale budowana i uzupełniana. Nasze województwo niestety w tym nie przoduje. Od 20 lat region jest w sposób oczywisty zapóźniony. Pieniądze, które były dość duże ze środków europejskich, specjalnie zwiększone dla obszarów wschodnich i północnych, nie zostają właściwie do dziś wykorzystane” – podkreślił podczas wtorkowej konferencji prasowej radny wojewódzki Grzegorz Kierozalski (PiS).

Jak wskazał, na Warmii i Mazurach rozbudowuje się infrastruktura związana z rozwojem turystyki i rekreacji. „To jest rzecz bardzo ważna, ale niewystarczający jest rozwój tras kolejowych, dróg wodnych i dróg dla ruchu kołowego” – dodał.

reklama

Radny Paweł Czemiel (PiS) ocenił, że opóźnianie inwestycji drogowych w obliczu wieloletniego wykluczenia komunikacyjnego województwa warmińsko-mazurskiego jest nie do przyjęcia. „W przypadku budowy obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich państwo dofinansowuje w 50 proc. koszty budowy. Zarząd województwa złożył wnioski o dofinansowanie obwodnicy Kętrzyna i Nidzicy i takie dofinansowanie otrzymał. Jednak mamy informację, że zarząd województwa nie skorzysta z tego programu” – przekazał.

Podkreślił, że z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który dofinansowuje budowę obwodnic w ciągu dróg wojewódzkich, na planowaną kętrzyńską obwodnicę w latach 2022-2025, której koszt oceniono na 126 mln zł, dofinansowanie wyniesie 63 mln zł. Natomiast na obwodnicę Nidzicy w latach 2022-2024 która ma kosztować 49,5 mln zł dofinansowanie wyniesie 24,75 mln zł.

reklama

Biuro prasowe Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego przesłało informację, zgodnie z którą zarząd województwa nie zrezygnował z udziału we wskazanym programie. „Obecnie trwają zaawansowane prace nad dokumentacją projektową dla obwodnic Nidzicy, Kętrzyna i Susza, które mają zakończyć się w 2023 roku”- poinformowało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama