fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Rozpoczęto budowę nowej jednostki straży pożarnej w dzielnicy Jaroty

OlsztynRozpoczęto budowę nowej jednostki straży pożarnej w dzielnicy Jaroty

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W olsztyńskiej dzielnicy Jaroty zostanie zbudowana nowa jednostka straży pożarnej. Stacjonujący w niej strażacy będą obsługiwać południowe dzielnice miasta oraz sąsiednie gminy Stawigudę, czy Purdę. Budynek ma być gotowy jesienią 2025 roku.

reklama

We wtorek zainaugurowano budowę nowej siedziby straży pożarnej w Olsztynie przy ul. Witosa w dzielnicy Jaroty. Obecnie straż pożarna ma w Olsztynie dwie jednostki – w północnej dzielnicy Zatorze i w centrum miasta przy ul. Niepodległości.

reklama

Kierownictwo zarówno miejskiej, jak i wojewódzkiej straży pożarnej w Olsztynie, przyznało, że ponieważ to południowe dzielnice miasta rozwijają się najszybciej, zdecydowano o zbudowaniu kolejnej jednostki strażackiej w dzielnicy Jaroty. Z tej jednostki strażacy będą mieli najbliżej nie tylko do południowych dzielnic Jaroty, Nagórki i Pieczewo, ale też do sąsiednich gmin Purda i Stawiguda. Z tego miejsca strażacy najszybciej też dotrą do obwodnicy Olsztyna.

Nowi strażacy w Olsztynie

reklama

Budowa nowej jednostki ma kosztować blisko 11,5 mln zł i będzie w całości finansowana z rządowego programu modernizacji służb mundurowych. Obecny na uroczystości wiceminister MSWIA Błażej Poboży przyznał, że po zakończeniu inwestycji jednostka będzie mogła być wyposażona także ze środków z tego programu.

We wtorek wiceminister Poboży odwiedza kilka jednostek strażackich na Warmii i Mazurach – w sumie do 153 jednostek OSP z regionu ma trafić ponad 2 mln zł. „To świadczy o tym, że państwo polskie ma świadomość, że zapewnienie bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym nie byłoby możliwe bez tak istotnego filara, jakim jest OSP” – napisał minister Poboży w mediach społecznościowych.

Nowa olsztyńska jednostka straży pożarnej ma mieć m.in. pięć stanowisk garażowych, warsztat naprawczy, myjkę oraz pomieszczenia biurowe. Łączna powierzchnie użytkowa budynku ma wynosić blisko 1,5 tys. m. kw. Inwestycja ma być ukończona jesienią 2025 roku.

Półtoraroczne dziecko zatrzasnęło mamę na balkonie

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama