fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Właściciel rzekomego „prezentu” przewoził misia bez żadnych dokumentów

BraniewoWłaściciel rzekomego „prezentu” przewoził misia bez żadnych dokumentów

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła próbę przemytu okazu CITES na przejściu granicznym w Grzechotkach. Właściciel rzekomego „prezentu” przewoził misia bez żadnych dokumentów.

W sierpniu 2022 r. funkcjonariusze KAS z Grzechotek udaremnili przemyt okazu CITES – wyprawionej skóry niedźwiedzia brunatnego. Okaz ukryty był w samochodzie osobowym, którym podróżny jechał z Rosji do Niemiec. Mężczyzna nie zgłosił eksponatu do kontroli. Nie posiadał również żadnych dokumentów, wymaganych podczas przewożenia przez granicę okazów CITES.


Skóra leżała na tylnym fotelu pojazdu pod ubraniami. Mężczyzna zeznał, że skórę otrzymał w prezencie, podczas pobytu na Syberii. Okaz został zatrzymany, właściciela czeka odpowiedzialność karna.
Przypominamy
Przywóz pamiątek z różnych zakątków świata może przyczynić się do wyginięcia rzadkich i chronionych gatunków zwierząt i roślin.
Przywóz z krajów trzecich na teren UE jak i wywóz z UE okazów roślin i zwierząt pochodzących z gatunków zagrożonych wyginięciem, które są wymienione w postanowieniach Konwencji Waszyngtońskiej CITES, jest możliwy na podstawie wydanych wcześniej odpowiednich zezwoleń i świadectw.

Warmińsko-Mazurska SG: budowa zapory jedynie w pasie drogi granicznej
Właściciel rzekomego „prezentu” przewoził misia bez żadnych dokumentów granica Braniewo, Wiadomości

źródło: KAS

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze