fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Jak przygotować się do wyjazdu kamperem?

Materiał zewnętrznyJak przygotować się do wyjazdu kamperem?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wyjazd kamperem jest dla wielu przygodą, której nie da się porównać z niczym innym. Dom na kółkach pozwala na spędzenie wolnego czasu w miejscach, w których nie udało się jeszcze postawić wielkich hoteli. W miejscach, w których brak jest prądu, sklepu nocnego i kilku innych udogodnień. Jak przygotować się do wyjazdu kamperem? Sprawdź w naszym artykule.

Zapakuj się odpowiednio

reklama

Niezależnie od tego, czy jedziesz na wyprawę do celu, od którego dzieli Cię 200 kilometrów czy 2000 kilometrów, warto zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy. Może to być prowiant, ubrania oraz zestaw narzędzi. Uniwersalne klucze oczkowe pozwolą Ci przykręcić luźne lusterko, śrubki w bagażniku rowerowym czy inne poluzowane elementy.

Kuchnia w kamperze to miejsce idealne z wielu względów. Pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na posiłki kupowane w restauracjach. Pozwala jeść zdrowiej niż obiecują to znane sieci fast foodów. Poza tym możesz gotować w kamperze kiedy i gdzie tylko chcesz. Potrzebne składniki schowasz do schowków, szafek a nawet w przyczepce, którą możesz dołączyć do domu na czterech kółkach.

reklama

Nie możesz zapominać również o czynności, która pozwoli Ci w nocy wysypiać się odpowiednio. Chodzi o poziomowanie campera. Do najtańszych i stosowanych powszechnie sposobów należą kliny. Podczas postoju kładzie się je pod koła i najeżdża na nie. W ten sposób sprawisz, że nikt  nie spadnie w nocy z łóżka. Ty zaś nie będziesz spał z głową skierowaną w dół jak nietoperz. Możesz również zastosować podpory manualne. Regulujesz je za pomocą obrotów dźwigni aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Pasy transportowe. Zabezpiecz swoje bagaże

Pasy tansportowe – rydwan-czesci.eu pomogą Ci zabezpieczyć Twoje bagaże zarówno wewnątrz kampera, jak i na zewnątrz. Dotyczy to także rowerów, znajdujących się na bagażniku z tyłu kampera oraz rzeczy, które możesz przewozić w dodatkowej przyczepce. Pasy transportowe to gwarancja bezpiecznej podróży oraz uniknięcie nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą czasem prowadzić do dość niebezpiecznych sytuacji.

reklama

Jeśli już o niej mowa, to przed wyjazdem warto zorientować się, czy nie potrzebujesz części do przyczepki samochodowej. Może okazać się, że niektóre części – chociażby koła czy światła wymagają naprawy. Nie wolno tego lekceważyć i trzeba pozbyć się problemów jeszcze przed podróżą kamperem.

Zaplanuj swoją podróż

Oczywiście nie można zapominać o zaplanowaniu podróży. Warto sprawdzić, czy na planowanej trasie znajdują się tunele, przez które może nie przejechać Twój kamper. Warto wtedy zainteresować się trasami alternatywnymi.

Trzeba pamiętać, że jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez podróżników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z kamperami jest oczekiwanie, że będą poruszać się w takim samym tempie jak podczas podróży samochodem. Musisz od razu o tym zapomnieć. Podróż z pewnością będzie układać się inaczej.

Prowadzenie kampera wymaga o wiele więcej skupienia niż kierowanie samochodem, a osoby, które po raz pierwszy wyruszyły w podróż kamperem często są zaskoczone, że są zmęczone po krótszym czasie spędzonym za kierownicą. Pamiętaj jednak, że odpowiednie przygotowanie sprawi, że podróż kamperem będzie dla Ciebie i Twoich najbliższych przygodą życia.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama