22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Do więzienia? W ogródku miał aż dwa krzaczki konopi indyjskich

WęgorzewoDo więzienia? W ogródku miał aż dwa krzaczki konopi indyjskich

Kryminalni z komendy zatrzymali 28- letniego mężczyznę, który w kartonowych pudełkach trzymał susz roślinny. Ponadto na podwórku mieszkaniec gminy Pozezdrze miał posadzone dwie konopie indyjskie. Mundurowi zabezpieczyli nielegalne rośliny. Teraz 28-latek nie uniknie odpowiedzialności karnej wynikającej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Jedyne co miał do powiedzenia zatrzymany to, iż nielegalne substancje miał na własny użytek, bo palenie go uspokaja.

reklama

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, w wyniku działań operacyjnych ustalili, że w jednym z domów na terenie gminy Pozezdrze znajduje się mała „uprawa” konopi indyjskich. Mundurowi złożyli niespodziewaną wizytę 28-latkowi. Funkcjonariusze potwierdzili swoje przypuszczenia. W pokoju w kartonowych pudełkach mężczyzna trzymał już zerwane rośliny. Ponadto w trakcie sprawdzenia posesji funkcjonariusze znaleźli jeszcze dwie rosnące konopie indyjskie. Kryminalni zabezpieczyli nielegalne rośliny. 28-latek na swoje usprawiedliwienie oświadczył mundurowym, że palenie marihuany go uspokaja.

Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności karnej wynikającej z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, odpowie za nielegalne posiadanie i uprawę konopi indyjskich.  Grozić mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

reklama

źródło: KPP Węgorzewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
26 września 2022 16:12

Brawo Panowie, to była naprawdę dobrze zorganizowana akcja, skarb państwa mógł stracić majatek

Kazik
27 września 2022 06:52

Miał aż dwa krzaczki? Dożywocie! Czuję się bezpieczniej..dziękuje dzielni policjanci

Polecane