fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Zdekoncentrował się przez trwające właśnie gody? Łoś wpadł do studni

GiżyckoZdekoncentrował się przez trwające właśnie gody? Łoś wpadł do studni

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Giżycku łoś wpadł do studni. Pomogli mu się wydostać miejscowi strażacy. Zwierzę nie ucierpiało i wróciło do swojego środowiska.

Łoś w studni

Do niecodziennego i niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 20 września w Giżycku. Do studni chłonnej wpadł łoś. Zwierzę nie było w stanie wydostać się samodzielnie. Na pomoc wezwano strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku – jak widać, pomagają nie tylko ludziom.

Akcja wymagała metod wykorzystywanych w ratownictwie wysokościowym. Wszystko poszło zgodnie z planem, łoś został bezpiecznie ewakuowany na powierzchnię, nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

Łoś mógł się zdekoncentrować przez trwające właśnie gody. Bukowisko trwa od września do połowy października. Byki kilka dni spędzają wtedy z jedna klępą, wykazującą objawy rui, a po jej pokryciu odchodzą do innej.

W Puszczy Rominckiej przygotowano schroniska dla nietoperzy

W Olsztynie jeżyk utknął w ogrodzeniu

W czwartek 22 września na pomoc ludzi musiał liczyć jeżyk, któremu nie udało się przecisnąć przez ogrodzenie i w nim utknął. Taką sytuację napotkali na ulicy Kopernika w Olsztynie strażnicy miejscy. Oni również szybko ruszyli na ratunek, dzięki czemu zwierzę nie ucierpiało.

fot. KP PSP Giżycko, SM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze