17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Giżycko zamienia się w kurort, nie wszystkim się to podoba

GiżyckoGiżycko zamienia się w kurort, nie wszystkim się to podoba

W Giżycku nad brzegiem jeziora Niegocin prowadzone są dwie duże inwestycje: budowa restauracji na wodzie i kompleksu apartamentów. Władze miasta cieszą się, że polepsza się infrastruktura turystyczna i wpływy podatkowe do kasy miejskiej. Nie wszyscy mieszkańcy jednak podzielają to zadowolenie, a miłośnicy krajobrazu mają zastrzeżenia do zabudowywanie linii brzegowej.

reklama

“Budowę apartamentowców prowadzi prywatna firma, która kupiła teren od innej firmy, nie od miasta. Jako miasto nie mamy wpływu na decyzję inwestora” – powiedział burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz. Nowa inwestycja budzi emocje nie tylko w Giżycku. Część mieszkańców uważa, że powstaje “blokowisko dla bogatych, którzy będą głośno bawić się w sezonie. Poza sezonem będzie świeciło pustka i nic nie przyniesie dla miasta”.

Jednak władze miasta podkreślają, że Giżycko idzie z duchem czasu, a nowe inwestycje przynoszą korzyści w postaci miejsc pracy i zwiększenia potencjału turystycznego. Trzeba jednak pamiętać, że zabudowywanie atrakcyjnych miejsc jest kontrowersyjne i budzi sprzeciw wielu ludzi.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
haha
28 września 2022 08:01

Kurort 🙂 hahahaahaha hik

iii
24 września 2022 21:11

je..c hitlera

Polecane