fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Zalety grilla gazowego – czy faktycznie są aż tak znaczące?

Materiał partneraZalety grilla gazowego – czy faktycznie są aż tak znaczące?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uwielbiamy grillować i spędzać w ten sposób czas z rodziną lub znajomymi na łonie natury – we własnym ogrodzie, na tarasie czy w altanie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ciekawe grillowe dania przyrządzać także w bloku. Wystarczy zrezygnować z klasycznego, lecz w dalszym ciągu najpopularniejszego w domach jednorodzinnych grilla węglowego na rzecz elektrycznego. Lub jeszcze lepiej – gazowego. Urządzenia te ze względu na brak generowania nadmiernego dymu i stosunkowo brak jakichkolwiek prawnych przeciwwskazań, można stosować w pobliżu innych ludzi. Ich zalet jest jednak znacznie więcej. Wszystkie warto poznać bliżej.

Grill gazowy – czy to rozwiąże wszystkie problemy?

reklama

Czym jest problem? Dla jednych grill-masterów to duża ilość dymu, dla innych potrzeba rozpalania węgla, a jeszcze dla innych brak możliwości użytkowania urządzenia w przypadku ciasnych zabudowań lub w bloku. Wszystkie te problemy do niedawna były standardem, z którym można było zawalczyć, wyprowadzając się na wieś. Teraz jednak kłopoty te rozwiązuje grill na gaz– urządzenie zasilane jest gazem, zatem jednym z najbardziej ekologicznych i najtańszych paliw dostępnych na rynku. Co to oznacza? Mnóstwo zalet, wśród których należy wymienić:

  • Wysoką efektywność spalania – duże i wydajne palniki o mocy nawet niespełna 17 kW gwarantują niezwykle szybkie opiekanie całych potraw.
  • Niską cenę eksploatacji – nowoczesny grill na gaz spala stosunkowo niewiele tego paliwa, gdyż w przeciwieństwie do innych źródeł ciepła, charakteryzuje się marginalną utratą ciepła. Średnio jedno grillowanie na gazie kosztuje od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych, podczas gdy na węglu – nawet kilkanaście złotych i więcej.
  • Pełne bezpieczeństwo – nowoczesne grille na gaz są w pełni bezpieczne, gdyż w ich przypadku korzysta się z niewielkich butli napełnionych gazem, które można z łatwością zakupić i napełnić w wielu miejscach.

Wszystko to sprawia, że grille gazowe zyskują na popularności z roku na rok i rzadko tracą swoją pozycję w jakimkolwiek przypadku na rzecz elektrycznych lub węglowych. Fakt ten nie wynika znikąd. 

Grille gazowe – różnice, które mają znaczenie podczas zakupu

reklama

Wybierając grilla gazowego, koniecznie zwróć uwagę na materiał, z którego został wykonany. Zawsze dobrym wyborem z całą pewnością okaże się blacha nierdzewna, która gwarantuje pełną odporność na powstawanie ognisk rdzy na jej powierzchni, na zmianę koloru oraz pękanie i wiele innych typowych uszkodzeń.

Koniecznie zdecyduj się na ofertę znanej i lubianej marki. Nie tylko z powodu jakości wykonania, lecz także ze względu na dostępność różnych akcesoriów dodatkowych. Szczególnie istotne są elementy zamienne, dzięki którym można naprawić uszkodzone urządzenie, jak i dodatkowe wyposażenie akcesoryjne, np. narzędzia do wędzenia i nie tylko.

Czy grille gazowe mają wady?

reklama

Ludzie, którzy liczą każdą wydaną złotówkę i podczas zakupu oglądają ją ze wszystkich stron, z pewnością zauważą, że koszt zakupu grilla na gaz jest znacznie wyższy niż węglowego. Nie wynika to jednak z mody i popularności tych urządzeń, lecz ze względu na ich znacznie większe zaawansowanie techniczne. Grill węglowy ma prostą budowę, w której znajdziemy jedynie kilka elementów, w tym ruszt, pokrywę, konstrukcję, czasami także półki. Grill na gaz ma zupełnie inną budowę, gdyż znajdziemy w nim także – poza wszystkimi powyższymi – również system doprowadzania gazu do palników oraz same palniki, których w przypadku najbardziej zaawansowanych urządzeń może być nawet pięć.

źródło zdjęć: freepik.com

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama