15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Na ul. Bałtyckiej kierujący citroenem najechał na tył vw, a ten potrącił kobietę. Może go to kosztować 30 tys. zł

OlsztynNa ul. Bałtyckiej kierujący citroenem najechał na tył vw, a ten potrącił...

We wtorek policjanci pracowali na miejscu kolizji na ul. Bałtyckiej w Olsztynie, w wyniku której doszło do potrącenia 37-latki przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych. Sprawca zdarzenia drogowego stracił już prawo jazdy. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

reklama

We wtorek (20.09.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kolizji na ul. Bałtyckiej. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu wynika, że 58-letni kierujący citroenem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył volkswagena, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa pieszej. Na skutek zdarzenia osobowy volkswagen wjechał na przejście dla pieszych, na którym znajdowała się 37-letnia kobieta.

Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 58-latkowi. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie przed sądem. W tym przypadku grozi mu grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Przypominamy, że 17 września weszły w życie kolejne zmiany w przepisach ruchu drogowego. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia