8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Poczta Polska wyemitowała znaczek „Przekop Mierzei Wiślanej”

OlsztynPoczta Polska wyemitowała znaczek "Przekop Mierzei Wiślanej"
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Poczta Polska wyemitowała znaczki pocztowe przedstawiające przekop przez Mierzeję Wiślaną widziany z lotu ptaka. Do urzędów pocztowych trafi ich w sumie 5 mln sztuk. Wartość znaczka „Przekop Mierzei Wiślanej” to 60 groszy.

reklama

Znaczek o nazwie „Przekop Mierzei Wiślanej” zaprezentowano w środę w Urzędzie Pocztowym Elbląg 1. W uroczystości wzięli udział m.in. prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski oraz wiceprezes Wiesław Włodek, poseł PiS z Elbląga Leonard Krasulski i podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

Na znaczku znajduje się fotografia przedstawiająca przekop przez Mierzeję Wiślaną z lotu ptaka, a na kopercie pierwszego dnia obiegu (FDC) – schemat kanału żeglugowego i koniecznej infrastruktury.

reklama

„Poczta Polska upamiętnia na znaczkach pocztowych nie tylko ważne rocznice i postacie. Nasze wydawnictwa filatelistyczne stanowią także świadectwa przełomowych i ważnych wydarzeń, których jesteśmy świadkami. Otwarcie nowej drogi wodnej, kanału łączącego ziemię elbląską z morzem bez wątpienia zasługuje na upamiętnienie na znaczku pocztowym” – przekazał prezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski, cytowany w informacji.

Liczba robi wrażenie? Podano ile jednostek przeprawiło się Kanałem Żeglugowym przez Mierzeję Wiślaną

Znaczek ma format 31,25 x 25,5 mm, jego wartość to 60 groszy. W sumie wydrukowano 5 mln tego typu znaczków.

reklama

Przekop przez Mierzeję Wiślaną otwarto w minioną sobotę. Kanał łączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. W niedzielę przez nową drogę wodną przeprawiło się 95 jednostek.

Poczta Polska zaznaczyła, że znaczek „Przekop Mierzei Wiślanej” nie jest jedynym wydawnictwem spółki, na którym zaprezentowano polskie drogi wodne, które – jak wskazano – kilka lat temu zostały zaprezentowane na serii kartek pocztowych.

„Motywy morskie i marynistyczne są zaś częstym tematem znaczków pocztowych. Przed kilkoma dniami Poczta Polska uczciła jubileusz latarni Rozewie, wprowadzając do obiegu walor filatelistyczny emisji +200 lat latarni morskiej Rozewie+” – napisano w informacji prasowej. 

Tomasz Siemoniak: przekopu Mierzei Wiślanej czy CPK nie należy wrzucać "w wojnę polsko-polską"

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama