-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Śmierci noworodka po dopalaczach. Szpital zawiadomił prokuraturę. 22-latka ma już dwoje dzieci

OlsztynŚmierci noworodka po dopalaczach. Szpital zawiadomił prokuraturę. 22-latka ma już dwoje dzieci

Prokuratura Olsztyn-Południe wszczęła dochodzenie ws. narażenia noworodka „na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia pomimo obowiązku opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo”. Chodzi o śmierć dziecka, którego matka trafiła do szpitala po zażyciu dopalaczy.

reklama

Postępowanie zostało wszczęte po zawiadomieniu od pracowników szpitala wojewódzkiego w Olsztynie, gdzie 12 września na oddział ginekologiczno–położniczy została przetransportowana nieprzytomna kobieta w zaawansowanej ciąży.

Lekarze zdecydowali o cesarskim cięciu. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski poinformował, że dziecko urodziło się w zamartwicy, lekarzom udało się je utrzymywać przy życiu zaledwie przez kilka godzin. W związku z tym, że lekarze stwierdzili u matki zatrucie dopalaczami zawiadomili policję i prokuraturę.

reklama

Prokurator Brodowski poinformował, że Prokuratura Rejonowa Olsztyn – Południe w Olsztynie „wszczęła dochodzenie w sprawie narażenia (…) przez ustaloną osobę dziecka płci męskiej urodzonego w dniu 12 września 2022 r. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia pomimo obowiązku opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo”.

Powstała grupa pomocy rodzicom dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

„Pacjentka została zakwalifikowana do zakończenia ciąży cięciem cesarskim. W wyniku zabiegu wydobyto płód płci męskiej, bez oznak życia, w stanie zamartwicy urodzeniowej. Mimo podjętych intensywnych zabiegów medycznych noworodek zmarł. W trakcie badań kobiety w jej organizmie stwierdzono obecność substancji psychoaktywnych” – poinformował prokurator Brodowski. Dodał, że w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Gdańsku przeprowadzono już sekcję zwłok zmarłego dziecka.

reklama

W poniedziałek rzecznik prasowy szpitala Przemysław Prais informował, że pacjentka była zatruta dopalaczami i dodawał, ż kobieta przeżyła tylko dzięki pomocy udzielonej w Oddziale Klinicznym Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Prokurator poinformował, że „matka dziecka nadal wymaga opieki medycznej”.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pacjentka ma 22 lata i dwoje innych dzieci. Na razie nie zdecydowano o odebraniu jej opieki nad tymi dziećmi. 

Policjanci pomogli rodzącej kobiecie w szybkim dotarciu do szpitala
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
21 września 2022 18:05

Sterylizacja

Popularne
Ogłoszenia

Szpital w Olsztynie ma jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie stomatologiczne dla dzieci

Dramatyczny przypadek chłopca z dysplazją włóknistą kości