8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Jaka cena? MPEC Olsztyn wystawia na aukcję 300 ton węgla-groszku

OlsztynJaka cena? MPEC Olsztyn wystawia na aukcję 300 ton węgla-groszku
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) w Olsztynie wystawi na aukcję 300 ton węgla-groszku. Aukcja jest zaplanowana na najbliższy piątek, mogą wziąć w niej udział firmy i osoby prywatne. Minimalnie trzeba kupić 5 ton, cena wywoławcza za tę ilość to 12,3 tys. zł.

reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie ma do sprzedania 300 ton węgla – groszku. Rzecznik MPEC Kamila Rostkowska- Różacka wyjaśniła , że jest to węgiel z Kazachstanu. „Charakteryzuje się on wysoką kalorycznością i odpowiednimi parametrami — po odpowiednim odsianiu do postaci groszku może być stosowany w domowych piecach” – powiedziała i wyjaśniła, że przedsiębiorstwo potrzebuje do swoich kotłów miału węglowego, z tego powodu powstały z odsiania groszek może zostać sprzedany.

Wiadomo już, kiedy w Olsztynie zacznie się sezon grzewczy

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to ilość niewielka, że potrzeby na rynku są dużo większe. Wiemy, że węgla na rynku jest mało i w geście solidarności społecznej wystawiamy na sprzedaż to, co możemy sprzedać. Podkreślam, że to produkt pełnowartościowy” – powiedziała Rostkowska-Różacka.

reklama

Chętni do kupienia groszku z olsztyńskiego MPEC muszą założyć konto elektroniczne, ponieważ będzie to aukcja internetowa. Konto należy założyć na platformie pod adresem: https://mpecolsztyn.eb2b.com.pl/contractor-registration.html. W przypadku problemów z założeniem konta należy skontaktować się z działem pomocy technicznej pod nr tel. +48 22 428 19 28 lub adresem mailowym: admin@eb2b.com.pl.

W regulaminie aukcji zastrzeżono, że każdy oferent może posiadać jedno aktywne konto na tym portalu.

Wiadomo już, kiedy w Olsztynie zacznie się sezon grzewczy
reklama

Rostkowska-Różacka poinformowała, że minimalnie będzie można kupić 5 ton groszku, którego cena wywoławcza wynosi 12,3 tys. zł. Każde postąpienie w aukcji to 50 zł.

„Przychód pozyskany ze sprzedaży groszku MPEC przeznaczy na spłatę kredytów, które w czerwcu 2022 spółka zaciągnęła na zakup paliw niezbędnych do zapewnienia odpowiedniej ilości ciepła naszym odbiorcom w sezonie grzewczym 2022/2023” – poinformowała Rostkowska-Różacka.

Olsztyński MPEC oprócz miału spala w ciepłowni biomasę. Olsztyn buduje nową miejską ciepłownię, która ma być opalana paliwem alternatywnym – ta inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama