reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Kenijczyk i Ukrainka najszybsi w półmaratonie Ukiel

OlsztynKenijczyk i Ukrainka najszybsi w półmaratonie Ukiel

Za nami VI odsłona Ukiel Olsztyn Półmaratonu, rozegranego wokół największego akwenu stolicy Warmii i Mazur.

Mimo że aura niespecjalnie dopisała, to uczestnicy i kibice już zdecydowanie tak. Za nami VI odsłona Ukiel Olsztyn Półmaratonu, rozegranego wokół największego akwenu stolicy Warmii i Mazur.

reklama

To jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych, jakie rozgrywane są w Olsztynie. O jego rosnącej randze może świadczyć lista startowa, na której znajdują się zawodnicy z całego kraju a także z zagranicy.

Łącznie na trasę głównego biegu wyruszyło niemal 300 biegaczek i biegaczy. Mieli do pokonania pętlę wiodącą wokół jez. Ukiel o długości nieco ponad 21 km.

reklama

Jako pierwszy na mecie, która ustawiona była na molo przy kapitanacie CRS Ukiel zameldował się Kenijczyk, Mutuku Kyeva Cosmas (czas 1:07:33). Pośród pań najszybsza była Ukrainka, Nataliia Semenovych (1:20:57, szósta w klasyfikacji generalnej). Najszybszym z biało-czerwonych okazał się Paweł Najmowicz, który linię mety minął jako trzeci (1:12:50).

Głównemu biegowi towarzyszyły krótsze dystanse. Dorośli startowali na pięć kilometrów, natomiast dzieci – z podziałem na kategorie wiekowe – do lat 7 (ok. 200 m), 8-10 lat (ok. 300 m), 11-13 lat (ok. 400 m) oraz 14-16 lat (ok. 800 m).

Trasa półmaratonu była bardzo urozmaicona – wiodła po utwardzonym szutrze, ścieżkach leśnych, nawierzchni asfaltowej i polbruku.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

WPI 90 dla producentów – izolat białka serwatkowego do napojów i odżywek

WPI 90 to izolat białka serwatkowego dla producentów napojów, odżywek i żywności funkcjonalnej.

Muzyka, woda i zieleń. Darmowy, letni festiwal w Augustowie już wkrótce

Od 6 do 9 sierpnia Augustów zamienia się w festiwalowe miasto z koncertami m.in. Organka, IGO, Błażeja Króla, Ani Rusowicz czy zespołu Łąki Łan.

Jak wybrać urządzenia kosmetyczne do nowego gabinetu?

Na co zwrócić uwagę wyposażając gabinet kosmetyczny?

Mieszkania deweloperskie, które spełniają oczekiwania współczesnych klientów

Które mieszkania w pełni odpowiadają na potrzeby klientów?

Kosmetyczna opaska do włosów: sekrety wyboru i stosowania

Jak wybrać opaskę kosmetyczną do włosów? Poznaj rodzaje opasek na głowę, ich zastosowanie w gabinecie i wskazówki przed zakupem hurtowym.

Jaki rower elektryczny kupić? 10 rzeczy, które warto sprawdzić przed podjęciem decyzji

Wybór odpowiedniego roweru nie powinien opierać się wyłącznie na cenie, wyglądzie i deklarowanym zasięgu.

Komu pasuje sukienka w kolorze butelkowej zieleni?

Ten intrygujący odcień, przywodzący na myśl królewski szmaragd lub tajemniczy las o zachodzie słońca, doskonale wpisuje się w różnorodne trendy.

Sądowy a umowny podział majątku w Olsztynie – który wybrać i dlaczego?

Rozstający się małżonkowie mogą samodzielnie ustalić, komu przypadnie mieszkanie, samochód, oszczędności i pozostałe składniki wspólnego dorobku.

Cyrk na wodzie po raz pierwszy w Olsztynie. Takiego show jeszcze tu nie było

Cyrk na wodzie po raz pierwszy w Olsztynie! Zabierz dzieci na wyjątkowe widowisko.

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe? Najważniejsze kryteria wyboru

Wybór biura rachunkowego to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmuje przedsiębiorca.

Agroturystyka w Świętokrzyskiem – dlaczego warto wybrać taki wypoczynek? Najważniejsze kryteria wyboru

W czasach, gdy tempo życia nieustannie rośnie, coraz więcej osób szuka miejsc, które pozwalają naprawdę odpocząć.
reklama
reklama