15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

22-latek i 17-latka urządzili sobie szaleńczy rajd. Uderzyli w radiowóz, prawie potrącili policjanta

Iława22-latek i 17-latka urządzili sobie szaleńczy rajd. Uderzyli w radiowóz, prawie potrącili...

22-latek z powiatu nowomiejskiego i 17-latka z powiatu iławskiego urządzili sobie szaleńczy rajd po Mazowszu. Uciekając przed policją prawie rozjechali funkcjonariusza. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Kradzież paliwa

Wszytko rozegrało się we wtorkowy wieczór. To właśnie wtedy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu przyjął zgłoszenie, że kierowca volkswagena passata na stacji benzynowej w Rypinie zatankował paliwo i odjechał w kierunku Sierpca, nie uiszczając za nie zapłaty.

Niezatrzymanie się do kontroli

– Patrol sierpeckiej drogówki zauważył ten samochód, którym kierował młody mężczyzna, a pasażerką była młoda kobieta – poinformował st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki. – Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował niebezpieczną jazdę w kierunku Sierpca. Policjanci rozpoczęli pościg.

reklama

Czynna napaść na funkcjonariusza i staranowanie radiowozu

W Sierpcu policja szybko ustawiła punkt blokadowy. Kierowca volkswagena nie reagował jednak na sygnały do zatrzymania, ominął radiowóz, częściowo przy tym zjeżdżając na pobocze drogi. Aby uniknąć potrącenia, na pobocze musiał uskoczyć funkcjonariusz, który stojąc przed radiowozem dawał za pomocą latarki z czerwonym światłem sygnał do zatrzymania.
Kiedy policjanci drogówki wyprzedzili uciekiniera i próbowali go zmusić do zatrzymania, ten uderzył swoim samochodem w radiowóz, zepchnął go na pobocze i dalej uciekał.

Zagrożenie drogowe, utrudnianie pościgu

– Policjanci drogówki wspólnie z policjantami ogniwa patrolowego kontynuowali pościg w kierunku Żuromina. Kierowca volkswagena w trakcie swojej niebezpiecznej jazdy popełnił wiele wykroczeń i wielokrotnie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Natomiast pasażerka w trakcie ucieczki wyrzucała z samochodu na drogę różne przedmioty, próbując udaremnić pościg policjantom – wyjaśnia st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki.

*nagranie wideo

reklama

Niespodzianka przy zatrzymaniu

Uciekinierów zatrzymał patrol drogówki w miejscowości Puszcza – tam, wykorzystując radiowóz, zepchnął z drogi ścigany pojazd.


Kierowcą okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Nie posiadał prawa jazdy. Pasażerka to 17-latka z powiatu iławskiego, poszukiwana przez iławską policję. Oboje byli trzeźwi.
Prokurator Rejonowy w Sierpcu wystąpił do Sądu Rejonowego w Sierpcu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny na trzy miesiące. Sąd się do tego wniosku przychylił. W stosunku do kobiety zastosował dozór kuratora sądowego.

Długa lista zarzutów

Oboje odpowiedzą teraz przed sądem.
Mężczyźnie postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa – niezatrzymania się do kontroli, czynnej napaści na funkcjonariusza policji na służbie i uszkodzenia radiowozu, oraz wykroczeń – kradzieży paliwa, spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i kierowania pojazdem bez uprawnień.
Kobieta odpowie za podżeganie do niezatrzymania się do kontroli i pomoc w popełnianiu przestępstw.
Za sam zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jurek
19 września 2022 12:49

Czego się spodziewać dobrego po kierowcach pasatów?

Polecane