12 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

23-letni mieszkaniec Warmii i Mazur. zatrzymany po przylocie na wrocławskie lotnisko

Wiadomości23-letni mieszkaniec Warmii i Mazur. zatrzymany po przylocie na wrocławskie lotnisko
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzy osoby poszukiwane listami gończymi do odbycia kary więzienia zatrzymali strażnicy graniczni na wrocławskim lotnisku. Dwie osoby trafiły do zakładu karnego, a jeden z mężczyzn po wpłaceniu zaległej grzywny odzyskał wolność.

reklama

Rzecznik prasowa komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak poinformowała w środę, że funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki we Wrocławiu-Strachowicach podczas kontroli na lotnisku zatrzymali troje obywateli Polski poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania.

„Dwoje z nich przekazano do zakładu karnego, natomiast jeden po wpłaceniu zaległej kary grzywny został zwolniony. 30-letni mieszkaniec Dolnego Śląska przyleciał z Manchesteru i był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz za dokonane kradzieże z włamaniem” – powiedziała rzecznik.

Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej
reklama

Do zakładu karnego trafiła także 38-letnia kobieta, która do Wrocławia przyleciała z Newcastle. Podczas weryfikacji jej dokumentów funkcjonariusze ustalili, że kobieta poszukiwana jest, bo za kierowanie gróźb karalnych ma do odbycia karę 3 miesięcy pozbawienia wolności.

„Natomiast 100 dni zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłaconą karę grzywny nie będzie musiał w zakładzie karnym odbywać 23-letni mieszkaniec Warmii i Mazur. Mężczyzna po przylocie z Albanii został zatrzymany, bo okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie w celu odbycia 100 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za popełnione oszustwa” – powiedziała rzecznik.

reklama

Mężczyzna miał możliwość uregulowania zaległej kary grzywny w wysokości 2 tys. zł. Skorzystał z tej możliwości i po dokonaniu wpłaty i okazaniu dowody przelewu został zwolniony.

Z mundurem po 50 latach służby w Straży Granicznej rozstał się ppłk SG Józef Woś

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama