11 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Mężczyzna po rzekomym pobiciu wezwał służby ratunkowe, tylko po to, by mieć darmowy transport do domu

EłkMężczyzna po rzekomym pobiciu wezwał służby ratunkowe, tylko po to, by mieć...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

500 złotych mandatu będzie musiał zapłacić 59-letni mieszkaniec podełckiej wsi. Mężczyzna symulując złe samopoczucie po rzekomym pobiciu wezwał służby ratunkowe, tylko po to, by mieć darmowy transport do domu.

reklama

Zdarzają się osoby, które traktują pracę służb ratunkowych niepoważnie i ze swawoli wzywają służby np. po to, by zostać odwiezionym do domu oddalonego o kilkanaście kilometrów.


Taką interwencję odnotowali ełccy ratownicy i policjanci. Pod numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który zgłosił, że leży pobity za sklepem w miejscowości pod Ełkiem. W rzeczywistości okazało się, że pijany 59-latek przewrócił się z rowerem, ale nic mu się nie stało. Jedynie nie chciało mu się dalej iść piechotą, więc wpadł na pomysł wezwania służb, licząc na darmowe podwiezienie do domu. Ten pomysł będzie dla niego kosztowny. Za bezpodstawne wezwanie policjanci ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

20-letnia dziewczyna z Ukrainy biegała w samych skarpetkach po lesie
reklama


Policja ostrzega, że wszelkie tego typu „pomysły” nie pozostaną bezkarne. Wobec takich osób będą wyciągane konsekwencje prawne. Pamiętajmy także, że bezpodstawne zaangażowanie służb do działań może spowodować, że osoba, która będzie faktycznie potrzebowała pomocy, może jej nie otrzymać na czas.

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama