fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Kajakarze opowiedzieli o mistrzostwach

OlsztynKajakarze opowiedzieli o mistrzostwach

To były dobre tygodnie dla reprezentantów Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych. Uczestnicy niedawnych, mistrzowskich zmagań opowiedzieli w ratuszu o swoich startach.

reklama

Medale i triumfy w rywalizacji to sól sportowych zmagań. Kajakarze i kanadyjkarze OKSW mają powody do dumy, bowiem podczas ostatnich mistrzostw Europy stawali na podium zawodów. Swoimi wrażeniami ze zmagań podzielili się podczas spotkania z prezydentem Olsztyna.

– Bardzo Wam dziękuję za doskonałą postawę – powiedział Piotr Grzymowicz. – Bez wątpienia te starty przyniosły mnóstwo emocji. Co najważniejsze, zakończyły się świetnymi rezultatami, czego serdecznie gratuluję.

reklama

Mateusz Kamiński, który w ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio odpadł w ćwierćfinale w kanadyjkarskiej jedynce na 1000 metrów, z powodzeniem rywalizował w Mistrzostwach Europy w Maratonie Kajakowym rozegranych w Danii. W konkurencji C1 na dystansie 3,4 km zajął II miejsce.

Olsztyn zaprasza na lodowiska. Zbliża się sezon na zimowe aktywności?

– To niezwykle widowiskowa rywalizacja, na pewno może podobać się kibicom – mówi olsztyński sportowiec. – Ścigamy się na 800-metrowym torze w kształcie okręgu. Dodatkowo do zaliczenia były dwie przenoski łódki, każda po 100-150 metrów. Na mecie straciłem około pięciu sekund do mojego kolegi z reprezentacji Mateusza Borgieły.

reklama

To nie jedyne mistrzowskie zmagania, w jakich ostatnio rywalizowali olsztyńscy zawodnicy. Na torze w olimpijskim w Monachium odbyły się bowiem mistrzostwa Europy w kajakarstwie. Bartosz Grabowski zdobył srebro w konkurencji K2 na 200 metrów, natomiast Julia Walczak była trzecia w C2 na dystansie 500 metrów.

– Niestety, moja konkurencja nie jest już w programie igrzysk, więc będę musiał przestawić sie na nieco dłuższe pływanie – mówił Bartosz Grabowski. – Tory w Monachium były doskonałe przygotowane, mieliśmy świetne warunki do rywalizacji – dodała Julia Walczak.

Jan Pelak z Olsztyna. Nadzieja polskiego Muay Thai na mistrzostwach Europy

Teraz Mateusz Kamiński ma na horyzoncie mistrzostwa świata w Portugalii, a Bartosz Grabowski i Julia Walczak Akademickie Mistrzostwa Świata. Przyszły rok to przygotowania i starty, których stawką będzie  kwalifikacja olimpijska.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Olsztyn zaprasza na lodowiska. Zbliża się sezon na zimowe aktywności?

Otwarcie sezonu na olsztyńskich lodowiskach – korzystaj za darmo!