2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Łódzki adwokat od „trumien na kółkach” oskarżony po wypadku, w którym zginęły dwie kobiety

OlsztynŁódzki adwokat od "trumien na kółkach" oskarżony po wypadku, w którym zginęły...

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko łódzkiemu adwokatowi Pawłowi K., oskarżonemu o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Do zdarzenia doszło blisko rok temu na drodze koło Barczewa (woj. warmińsko-mazurskie).

reklama

O wypadku stało się głośno, gdy dzień po nim adwokat zamieścił w mediach społecznościowych film z komentarzem dotyczącym wypadku, na którym stwierdził m.in., że „to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły”.

O skierowaniu do Sądu Rejonowego w Olsztynie aktu oskarżenia przeciwko Pawłowi K. poinformowała w poniedziałek olsztyńska prokuratura okręgowa. Oskarżyła Pawła K. o to, że 26 września 2021 r. na trasie Barczewo – Jeziorany, kierując pojazdem marki mercedes umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, poprzez przekroczenie podwójnej linii ciągłej wyznaczającej oś jezdni, wjeżdżając na pas ruchu przeznaczony do poruszania się pojazdów w kierunku przeciwnym. „W efekcie nieumyślnie doprowadził do spowodowania wypadku drogowego, zderzając się z jadącym prawidłowo pojazdem marki audi 80, w wyniku czego kierująca i pasażerka audi poniosły śmierć na miejscu zdarzenia – przekazał p.o. rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Wypadek na DK16. Kierowca busa firmy kurierskiej wysłał trzy osoby do szpitala
reklama

Jak podawali śledczy, kierująca audi doznała licznych obrażeń ciała w tym obrażeń klatki piersiowej z masywnym krwotokiem wewnętrznym, w następstwie czego poniosła śmierć na miejscu, a pasażerka samochodu doznała licznych obrażeń ciała w tym obrażeń czaszkowo-mózgowych skutkujących również śmiercią w miejscu wypadku.

Prokuratura przekazała, że Paweł K. – przesłuchany w charakterze podejrzanego – nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

reklama

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tys. zł oraz nakaz powstrzymywania się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za zarzucany mu czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ernst
12 września 2022 17:33

Ten „adwokat” wciągał koks noskiem przed wypadkiem.

Mariusz
12 września 2022 17:00

Zamknąć lajze

Popularne
Ogłoszenia

Tragiczny wypadek na DK58: Jedna osoba nie żyje, dwie ranne

Wypadek na DK16. Kierowca busa firmy kurierskiej wysłał trzy osoby do szpitala