fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Nowy sezon sportowy szermierki rozpoczęty sukcesem szablisty UKS Hajduczek Olsztyn

OlsztynNowy sezon sportowy szermierki rozpoczęty sukcesem szablisty UKS Hajduczek Olsztyn
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Katowicach (10.09.2022 r.) odbył się I Puchar Polski juniorów młodszych w szabli, na którym na podium stanął Krzysztof Dowgierd. – Zawsze pierwsze zawody są pewną niewiadomą. Trzeba przestać myśleć o przygotowaniach, a przenieść swoją koncentrację na szermiercze plansze. Mi się to udało. Jestem szczęśliwy z tak dobrego początku sezonu – mówi Dowgierd. – Większość sierpnia nasi szabliści spędzili na zgrupowaniach. Wiele godzin ciężko pracowali, aby przygotować się do rywalizacji. Każdy z nich na pucharze pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie trzeba wygrać, by być zwycięzcą – uśmiecha się prezes klubu Adam Sobczyk.

reklama

W sumie na turniej przyjechało 138 zawodników, w tym szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn: Elżbieta Mejłun, Antonina Dobies, Julia Mikulska-Bąk, Marta Rozmus, Karolina Mejłun i Krzysztof Dowgierd. Wszyscy, oprócz najmłodszej zawodniczki, która jest jeszcze młodziczką – Karoliny Mejłun – przebrnęli przez fazę grupową meldując się w pucharach. Do najlepszej szesnastki awansowała Elżbieta Mejłun, pokonując Annę Lubecką (UKS 13 Białystok) 15:2 i Maję Nikiciuk (UKS 13 Białystok) 15:4, by w walce o ćwierćfinał przegrać z Amelią Ostrowską (Akademia Szermierki Lublin) 9:15. Antonina Dobies wygrała z Darią Piekar (Jagiellończyk Białystok) 15:8 i Martę Aksamit (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15:11, by w walce o ćwierćfinał ulec późniejszej zwyciężczyni Karolinie Hofman (TMS Zagłębie Sosnowiec) 3:15.

Relacja z Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Ze swojego kolejnego podium wywalczonym na Pucharze Polski mógł cieszyć się Krzysztof Dowgierd. Po fazie grupowej awansował bezpośrednio do drugiej rundy play off. W kolejnych walkach pokonał: Mikołaja Korzeniowskiego (Pałac Młodzieży Katowice) 15:4, Simona Cacka (Czechy) 15:7, a w ćwierćfinale Aleksandra Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki) 15:11. W półfinale trafił na jego brata i zwycięzcę turnieju Benedykta Denkiewicza, ulegając mu 11:15, plasując się ostatecznie na 3. miejscu.

reklama

Już za tydzień juniorzy młodsi wystartują w Pucharze Europy w Koninie, a za dwa tygodnie swoje zmagania na planszach rozpoczną juniorzy.

Wyniki juniorki młodsze

reklama

1 – Hofman Karolina – TMS Zagłębie Sosnowiec

2 – Wasilewska Ewa – UKS 13 Białystok

3 – Ostrowska Amelia – UKS Akademia Szermierki Lublin

Kolejny bieg (Za)dyszka ZETO Software nad jeziorem Długim. Startowała Mistrzyni Polski Joanna Jóźwik

3 – Tabędzka Lidia – Grodziski Klub Szermierczy

……………………………………….

12 – Mejłun Elżbieta – Hajduczek Olsztyn

13 – Dobies Antonina – UKS Hajduczek Olsztyn

17 – Mikulska-Bąk Julia – UKS Hajduczek Olsztyn

31 – Rozmus Marta – UKS Hajduczek Olsztyn

63 – Mejłun Karolina – UKS Hajduczek Olsztyn

Wyniki juniorzy młodsi

1 – Denkiewicz Benedykt – UKS Szabla Ząbki

2 – Skorokhod Daniil – Ukraina

3 – Dowgierd Krzysztof – UKS Hajduczek Olsztyn

3 – Kaczmarczyk Adam – KKSZ Konin

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama