-3 C
Olsztyn
czwartek, 7 grudnia, 2023
reklama
reklama

Olsztyn zbiera podpisy pod petycją do premiera ws. parku przemysłowego

OlsztynOlsztyn zbiera podpisy pod petycją do premiera ws. parku przemysłowego

Miasto Olsztyn zbiera podpisy pod petycją do premiera Mateusza Morawieckiego o przyznanie dodatkowych funduszy na utworzenie parku przemysłowego. Prezydent Piotr Grzymowicz jest zdeterminowany, aby zdobyć fundusze, ponieważ w przeliczeniu na jednego mieszkańca Olsztyn otrzymał 29 zł, co jest najniższą kwotą ze wszystkich miast wojewódzkich.

reklama

Prezydent Olsztyna od kilku dni zachęca mieszkańców, by podpisali petycję do premiera, a także osobiście odwiedza zakłady pracy, by przekonywać ludzi do jej podpisania. W petycji miasto prosi o przyznanie pieniędzy z rządowego Polskiego Ładu, aby stworzyć park przemysłowy we wschodniej części miasta.

Wartość inwestycji wynosi 250 mln zł, a miasto chce uzyskać dotację w wysokości 245 mln zł, natomiast wkład własny Olsztyna wyniósłby 5 mln zł. Petycja podnosi, że wniosek spełnia wszystkie wymagane w regulaminie Programu warunki i ma poparcie partnerów i właścicieli gruntów.

reklama

Prezydent Grzymowicz liczy na to, że petycja przekona rząd do udzielenia wsparcia. “Mamy też nadzieję, że ludzie poczują wspólnotę, że zrozumieją, że rząd nie daje, czy nie odbiera pieniędzy ratuszowi tylko nam jako mieszkańcom” – powiedział jeden ze współpracowników Grzymowicza.

źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

8 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Czytek
9 września 2022 08:29

Nie ośmieszajcie się z pismami do premiera. Grzymowicz jawnie popiera antyrządowe imprezy (Campus, tęczowe spędy, itp.), wiec ZAPOMNIJCIE!

Jadzia z nml
8 września 2022 19:52

Motorniczemu siana zabrakło? Nich sam odda co ukradł

Polecane
Ogłoszenia