-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Po dwumiesięcznej przerwie w olsztyńskich szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek roku 2022/23

OlsztynPo dwumiesięcznej przerwie w olsztyńskich szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek roku 2022/23

Po dwumiesięcznej przerwie w olsztyńskich szkołach rozbrzmiał pierwszy dzwonek roku 2022/23. Oficjalne rozpoczęcie nauki odbyło się w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy.

reklama

Z jednej strony smutek, bo to już koniec wakacyjnego wypoczynku, z drugiej radość, bo znów można spotkać się z koleżankami i kolegami lub zawrzeć nowe znajomości. Przed tysiącami uczniów olsztyńskich szkół miesiące wytężonej pracy.

– Początek roku szkolnego to moment, kiedy przed uczniami i nauczycielami stają nowe wyzwania – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – Ilekroć jestem pytany, co jest w życiu najważniejsze, odpowiadam jednoznacznie, że edukacja. Dlatego Olsztyn potrzebuje ludzi młodych i wykształconych. Wysiłek włożony w naukę zaowocuje lepszą pracą i w konsekwencji rozwojem naszego miasta.

reklama

Samorząd Olsztyna prowadzi 69 jednostek – przedszkoli, szkół, ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół specjalnych. W szkołach podstawowych naukę rozpoczęło ponad 11,5 tys. uczniów, a w ponadpodstawowych – 13,6 tys. Łącznie we wszystkich typach placówek to niemal 31 tys. dzieci i młodzieży.

Zatańczyli na studniówce walca do Lady Gagi. Nagranie robi coraz większą furorę w sieci

– W tym roku szkolnym w naszych placówkach będzie ponad 660 uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy – mówi dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, Wiesława Szafrańska-Bortkiewicz. – Pół tysiąca z nich to uczniowie podstawówek, pozostali rozpoczynają naukę w szkołach ponadpodstawowych.

reklama

W wakacje przeprowadzono w szkołach szereg prac przygotowujących je do nowego roku szkolnego. Były remonty podłóg i korytarzy, naprawy boisk, zabezpieczenia placów zabaw czy roboty związane z naprawą kanalizacji.

W rozpoczętym właśnie roku szkolnym olsztyńskie placówki będą kontynuować lub rozpoczną szereg programów realizowanych przy zewnętrznym dofinansowaniu – rządowym czy unijnym. To m.in. Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0, program „Aktywna tablica” czy „Laboratoria Przyszłości”. Wsparcie unijne na kwotę niemal 1,3 mln złotych pozwala na realizację 25 przedsięwzięć.

Romantyczny walc na studniówce w II LO w Olsztynie. Jedna para stała się ulubieńcem internautów

Najbliższy dłuższy odpoczynek od szkoły to przerwa świąteczna (23-31 grudnia) oraz ferie zimowe (23 stycznia-5 lutego). Natomiast na kolejne wakacje dzieci i młodzież z Olsztyna poczekają do 23 czerwca.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Qweqweqwe
1 września 2022 17:54

Do autora prośba żeby przeczytał tytuł jeszcze raz i zauważył na czym polega błąd i go poprawił

Głupi piotrek
3 września 2022 16:30

Olsztyński Putin motorniczy

Popularne

Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie