2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Pociąg uderzył w tył samochodu marki Ford, który właśnie przejeżdżał przez torowisko

PiszPociąg uderzył w tył samochodu marki Ford, który właśnie przejeżdżał przez torowisko

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków drogowych. Na jednym z takich przejazdów w miejscowości Łupki pociąg uderzył w przejeżdżający przez torowisko samochód marki Ford, którego kierowca nie zastosował się do znaku „STOP”. Tym razem nikt nie ucierpiał. Zachowajmy ostrożność na przejazdach kolejowych!

reklama

Pomimo wielu apeli oraz informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach wielu kierowców nadal lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się przez przejazdy kolejowe i nie stosuje się do umieszczonych tam znaków drogowych.

Pociąg uderzył w tył samochodu marki Ford, który właśnie przejeżdżał przez torowisko wypadek Pisz, Wiadomości

We wtorek (30.08.2022r.) po godz. 16.00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Łupki w gminie Pisz. Pociąg uderzył tam w tył samochodu marki Ford, który właśnie przejeżdżał przez torowisko. Kierowca tego auta nie zastosował się do stojącego przed przejazdem znaku „STOP”. Samochodem kierował 48-letni mieszkaniec gminy Pisz. Mężczyzna jechał sam. Kierowca osobówki oraz maszynista pociągu byli trzeźwi. W zdarzeniu tym na szczęście nikt nie został poszkodowany.

reklama

Kierowca forda został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 1300 zł za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a na jego konto trafiło 6 punktów karnym. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali też dowód rejestracyjny.

Policjanci przypominają

Pociąg uderzył w tył samochodu marki Ford, który właśnie przejeżdżał przez torowisko wypadek Pisz, Wiadomości

Każdy strzeżony czy niestrzeżony przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Warto uzbroić się w zapas wiedzy i cierpliwości, chronić zawartość swojego portfela, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz osób, które z nami podróżują. Stąd policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków pionowych oraz poziomych, bo nie wszystkie zdarzenia kończą się szczęśliwie.

reklama

źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia