3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Zaginęło 3 chłopców. Przez ostatnie kilkanaście godzin szukało ich kilkadziesiąt osób

BraniewoZaginęło 3 chłopców. Przez ostatnie kilkanaście godzin szukało ich kilkadziesiąt osób
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Odnalezieni zostali trzej ukraińscy chłopcy poszukiwani od kilkunastu godzin, po tym jak w niedzielę oddalili się od swoich opiekunów z ośrodka Caritas we Fromborku (woj. warmińsko-mazurskie) – podała w poniedziałek rano policja.

reklama

W okolicach Fromborka policja poszukiwała trzech zaginionych chłopców, którzy w niedzielę oddalili się od swoich opiekunów i do tej pory nie wrócili. Dzieci w wieku 11-13 lat są uchodźcami z Ukrainy.

W poszukiwaniach uczestniczyli funkcjonariusze policji, strażacy PSP i OSP, straż graniczna i leśna, a także okoliczni mieszkańcy. Dołączyła do nich grupa ratownicza PCK z Olsztyna i Mazurska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. W niedzielę późnym wieczorem, ze względu na zmrok i rozległy obszar poszukiwań, do działań włączono wojskowy śmigłowiec.

reklama

Przez ostatnie kilkanaście godzin pola i lasy przeczesywało kilkadziesiąt osób. Poszczególne „trójki” przeszukiwały wyznaczone rewiry. Policjanci sprowadzili na miejsce psa tropiącego.

MOPR: sinice widać na Tałtach i Bełdanach, Mikołajskie z zakazem kąpieli

reklama

Jak podano w poniedziałek o godz. 8 rano „Chłopcy są cali i zdrowi. Zostali odnalezieni w poniedziałek rano przez policjantów w okolicy miejscowości Nowiny. Ustalamy okoliczności, dlaczego się oddalili od opiekunów i co się z nimi działo” – przekazała kom. Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji.

Po zaginięciu chłopców policja opublikowała komunikat z ich zdjęciami i apelem o pilne przekazywanie jakichkolwiek informacji o ich losie.

Poszukiwania wszczęto po tym, jak chłopcy w niedzielę około godz. 15.30 opuścili ośrodek Caritas we Fromborku i nie wrócili do opiekunów.

W ośrodku Caritasu Archidiecezji Warmińskiej we Fromborku rodziny uchodźców wojennych z Ukrainy mieszkają od początku marca.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×