16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Politycy partii Razem krytykują prezydenta Grzymowicza

OlsztynPolitycy partii Razem krytykują prezydenta Grzymowicza

W ramach akcji partii Razem – #LatozRazem odbyła się dziś w Olsztynie Konferencja Prasowa partii oraz zaprzyjaźnionych organizacji związkowych poświęcona koniecznym podwyżkom w strefie budżetowej.

reklama

W konferencji prasowej udział wzięli poseł na Sejm RP Razem – Maciej Konieczny, Członek Zarządu Krajowego Razem – Bartosz Grucela, Krzysztof Tomasik z Rady Wojewódzkiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej, Przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Urzędu Miasta “Symetria” – Ewa Wyka oraz Małgorzata Matuszewska-Boruc z Zarządu Okręgu Olsztyńskiego Razem, a także Irena Żychowicz, Przewodnicząca Powiatowej Rady Opzz w Olsztynie.

Pierwszy głos zabrał Bartosz Grucela z Zarządu Krajowego Razem – Jako Razem, ale też jako Lewica opowiadamy się za podniesieniem płac w strefie budżetowej. Już kilka miesięcy temu złożyliśmy projekt ustawy zakładającej podniesienie wynagrodzeń o 20%. Ustawa niestety jest w zamrażarce, a płace które od lat są zamrożone trzeba podnieść. Mamy 15-procentowa inflacja, galopująca drożyzna, kryzys energetyczny wywołany wojną w Ukrainie. Wszystko to powoduje, że realnie pracownicy zarabiają mniej. Państwo musi wziąć odpowiedzialność i wesprzeć pracowników.

reklama

O sytuacji olsztyńskich pracowników Urzędu Miasta i MOPS opowiedzieli Ewa Wyka i Krzysztof Tomasik. Obydwoje w swoich wypowiedziach nawiązali do zaczynającego się jutro w Kortowie politycznego Campusu organizowanego przez Platformę Obywatelską. – “W Olsztynie spotkało się prawe ramię z lewym ramieniem Platformy. Pan Tusk jeździ po kraju i wizytuje samorządy mówiąc o 20% podwyżce dla pracowników budżetowych, że bezsprzecznie im się taka podwyżka należy. A my jednocześnie jesteśmy przedstawicielami pracowników Samorządu Olsztyńskiego, który zarządzają nami radni z Platformy Obywatelskiej i mówią coś zupełnie innego. Że powinno nas zadowolić to co mamy. Teraz odbywa się Campus Przyszłości, więc my się pytamy – gdzie jest nasza przyszłość?!”

“Za chwilkę będzie się odbywała impreza – Campus Przyszłości Polska. Niestety ta przyszłość – rzeczywistość dla pracowników samorządowych w Olsztynie wygląda źle. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że pracownicy Pomocy Społecznej w Olsztynie są najniżej wynagradzani w kraju. Pan Prezydent będzie brał udział w debacie w czasie Campusu Przyszłości – będzie brać udział w panelu o wadach i zaletach pracy na rzecz społeczności lokalnej, o pracy samorządowców. Mamy nadzieję, że Pan Prezydent Grzymowicz na Campusie przekaże o tym, że nie każdy może liczyć na 100 % podwyżkę i wynagrodzenie wyższe niż Prezydent Trzaskowski”. – mówił Krzysztof Tomasik.

reklama

Poseł Razem Maciej Konieczny w podsumowaniu konferencji przypomniał, że “partia Razem od początku działa według prostych zasad. Chcemy byś reprezentacją pracowników w Sejmie. Uważamy, że państwo, że samorządy muszą godnie wynagradzać swoich pracowników, szanować ich. Publiczny pracodawca powinien być przykładem tego, jak przestrzega się praw pracowniczych i jak godnie wynagradza się ludzi”.- Dodał także, że “tylko Razem, tylko Lewica w przyszłym rządzie, bo Prawo i Sprawiedliwość już teraz wiemy przegra wybory, jest gwarantem, że interesy pracowników będą przestrzegane”.

Po konferencji o godzinie 15:00 odbyło się w Siedzibie OPZZ spotkanie posła Macieja Koniecznego z przedstawicielami Związków Zawodowych, OPZZ, Federacji Związków Zawodowych, ZZ Symetria i ZNP. W trakcie dyskusji rozmawiano o kwestiach pracowniczych w Województwie Warmińsko-Mazurskim, m.in. o sytuacji w Urzędzie Miasta Olsztyna oraz zapowiadanym proteście nauczycieli.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
śię porobiło
28 sierpnia 2022 17:35

Czerwoni krytykują PZPR owca fana sowieckich monumentów

Qweqweqwe
28 sierpnia 2022 20:52

Grucela… no tak do tego też musiał się podpiąć. Żenada

Polecane
Ogłoszenia